روغن گران نمیشود، 6 ماه ذخیره داریم

روغن گران نمیشود، 6 ماه ذخیره داریم مدیرکل دفتر برنامه ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تکیه بر اینکه ارز ترجیحی واردات روغن خام تا سال آینده پابرجا می باشد و روغن گران نمیشود، اظهار داشت که هم اکنون به اندازه شش ماه، روغن ذخیره شده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، سعید صارمی در یک برنامه تلوزیونی در مورد وضعیت ذخایر روغن خام و تولید روغن نباتی در کشور، اظهار داشت: نیاز ماهانه کشور به روغن خام حدود ۱۵۰ هزار تن است که آذرماه سال جاری هر ماه ۱۸۰ هزار تن روغن خام به بازار ترزیق شده است و در اسفند ماه این رقم به ۲۰۰ هزار تن افزایش پیدا کرد. ازاین رو تا ۱۵ اسفند حدود ۱۰۰ هزار تن از روغن خام توزیع و ساخته شده و مابقی آن هم تا آخر سال انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر ۲۰۰ هزار تن حدود ۲۵ هزار تن هم به بخش صنف و حدود ۳۵ هزار تن هم به بخش صنعت تخصیص یافته، وعده داد که روغن مورد نیاز ماه رمضان هم با همین برنامه ریزی تامین گردد.
صارمی اضافه کرد: همینطور به سازمان های صمت استان ها اعلام شده تا نیاز آنها تامین گردد، به شرط اینکه کارخانجات تولید و در شبکه هایی که سازمان صمت اعلام می کند، توزیع کنند. ازاین رو با عرضه تاییدیه باز هم روغن خام مورد نیازشان تأمین می شود.
به قول این مقام مسئول باآنکه به جای ۱۵۰ هزار تن روغن ۲۰۰ هزار تن روغن توزیع می شود، اما ترس و نگرانی مردم از افزایش قیمت روغن نباتی باعث افزایش تقاضا شده است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با تکیه بر اینکه قیمت روغن نباتی افزایش نمی یابد و ارز ترجیحی واردات روغن خام هم تا سال دیگر پابرجا می باشد، خاطرنشان کرد: ذخایر روغن خام کافی است و به اندازه شش ماه ذخیره داریم.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، این اظهارات در حالی مطرح می شود که گزارش های میدانی نشان داده است مردم همچنان برای تهیه روغن جامد گرفتار مشکل هستند و حتی به تازگی فروش روغن جامد با کارت ملی خبرساز شد.
همچنین بر مبنای جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صمت، در آذر ماه سال جاری قیمت حلب ۱۶ کیلویی روغن نباتی معمولی ۱۲۵.۵ درصد نسبت به آذر سال قبل افزایش یافته و به ۲۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. در این زمان قیمت روغن نیمه جامد ۴.۵کیلویی ۶۹.۶ درصد و انواع روغن مایع هم ۱۵ تا ۲۴ درصد افزایش یافته است.
منبع:

1399/12/18
18:56:33
0.0 / 5
566
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی