رئیس سازمان جنگل ها:

جنگل های كشور از درون آب می روند

جنگل های كشور از درون آب می روند رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: به رغم آنکه سطح جنگل های کشور ۱.۵ میلیون هکتار افزایش پیدا کرده اما از درون شاهد تنگ شدن و تخریب جنگلها هستیم.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، مسعود منصور قبل از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با تکیه بر توسعه حفاظت و مدیریت علمی و فنی جنگل عنوان کرد: این طرح از چند زاویه دارای اهمیت است و با عنایت به پیشرفت های علمی و فنی باید از فناوری ها در جهت صیانت از جنگلها بهره گیری شود.
وی با اظهار اینکه پروژه مشترک تغییرات جنگلها را در بازه های زمانی کوتاه و اندازه های بزرگ از راه عکسبرداری هوایی، فیلم و عکس رصد می کند، اضافه کرد: این طرح در ارزیابی از واحدهای اجرایی، جلوگیری از حریق و آفات و بیماری ها مؤثر است.
وی با اشاره به اینکه رصد و پایش هوایی جنگل های هیرکانی به صورت پایلوت در سطح ۱۰۰ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر اجرایی شد، اضافه کرد: این طرح امسال در جنگل های هیرکانی و به تبع آن در جنگل های کشور توسعه می یابد و در فرایند طولانی تر منجر به تقویت یگان هوایی جنگل های شمال می شود.
منصور اضافه کرد: طرح رصد و پایش هوایی جنگلها در فاز اول در جنگل های هیرکانی و در گام بعدی در جنگل های زاگرس اجرایی می شود.
رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور درباره مبارزه با قاچاق چوب در استان های شمالی و جنگل های هیرکانی ضمن اشاره به عوامل تشدید کننده قاچاق اضافه کرد: توقف بهره برداری، بیکاری های ناشی از کرونا و غیره سبب بروز قاچاق می شود ولی پارسال میزان کشفیات ۳۰ درصد افزایش یافت و از طرفی ۲۰ درصدی میزان قاچاق کاهش یافته است.
وی با عنوان اینکه جنگل های هیرکانی به صورت چهار حوزه آبخیز تقسیم بندی شده است، اظهار داشت: نیروها در جنگل های هیرکانی ملبس و خودرو ها مجهز شدند و ضوابط سختگیرانه ای در شرکتهای طرف قرارداد اعمال شده است.
منصور با اشاره به اینکه حقوق نیروهای حفاظتی با کمترین تأخیر در سال قبل پرداخت شده است، اضافه کرد: همینطور در خیلی از مناطق بحرانی، دوربین نصب شده است.
رئیس سازمان جنگلها در پاسخ به اینکه چرا به رغم افزایش سطح جنگل کاری شاهد سطح جنگلها هستیم، اظهار داشت: طبق تصاویر ماهواره ای ۲۰۱۹ نشان داده است که سطح جنگل های کشور بر مبنای معیار پنج درصد افزایش پیدا کرده و یک میلیون و نیم بیشتر شده است.
منصور خاطرنشان کرد: تخریب در درون جنگلها رخ می دهد وبا آنکه سطح جنگل حفظ شده اما در داخل شاهد تنک شدن و کاهش تراکم و درصد هستیم که باید کنترل شود.

1400/01/23
19:43:53
0.0 / 5
550
تگهای خبر: توسعه , سازمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی