در گفت وگو با مبل زیبا اعلام شد

صادرات دستگاهی كه در ۲۰ دقیقه ویروس كرونا را از بین می برد

صادرات دستگاهی كه در ۲۰ دقیقه ویروس كرونا را از بین می برد به گزارش مبل زیبا تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان بر پایه پلاسما سرد و نانو فناوری دستگاه تصفیه هوایی با قیمت یک دهم نمونه آمریکایی را ارائه کردند که در مدت ۲۰ دقیقه قادر به از بین بردن ویروس کرونا است و به قول آنها این دستگاه به کشورهای همسایه صادر می شود.


فرشته طباطبایی قمی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در گفتگو با ایسنا تمرکز تحقیقاتی این شرکت را پلاسمای سرد عنوان نمود و اظهار داشت: پلاسما حالت چهارم ماده است و توسعه این فناوری به حفظ محیط زیست زمین کمک شایانی خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه ما پس از تحقیقات گسترده در حال نفوذ فناوری پلاسما سرد به بخش های صنعتی هستیم، اظهار نمود: نخستین صنعتی که وارد شدیم، صنعت بهداشت و درمان است. طراحی و تولید دستگاههای تصفیه و ضدعفونی کننده هوا بر اساس پلاسما سرد همچون محصولات این شرکت دانش بنیان در این حوزه می باشد که مجوزهای آن از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت شده است.
طباطبایی ضمن اشاره به جزئیات تصفیه و ضد عفونی کننده هوا، افزود: برای هوا دستگاههای "تهویه"، "ضد عفونی کننده هوا" و "تصفیه هوا" وجود دارد. تصفیه هوا همان دستگاههای هواساز است که در همه خانه ها استفاده می شود و دستگاههای ضد عفونی کننده هوا هم در جایگاه بالاتر از دستگاههای تصفیه هوا قرار دارد؛ چون که در دستگاه تصفیه هوا تنها ذرات آلوده را جذب می نماییم، ولی دستگاههای تصفیه کننده ذرات آلوده موجود در هوا را از بین می برد.
وی افزود: در دستگاه تصفیه هوای مبتنی بر پلاسما هیچ ماده دیدنی ندارد، بلکه مبنای این دستگاه الکترونیکی است. این دستگاه دارای محفظه ای است که هوا را مکش می کند و در داخل دستگاه طی فرآیندی شبیه رعد و برق، میکروارگانیسم ها و ذرات آلوده موجود در هوا را از بین می برد و در پایان هوای پاک را خارج می کند.
طباطبایی با اشاره به اینکه این نوع دستگاه ها نمونه های خارجی دارند و از سال ۲۰۱۳ در دنیا کاربردی شده اند، تصریح کرد: این دستگاه می تواند کلیه میکروارگانیسم های هوا را حذف کند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در اینباره توضیح داد: میکروارگانیسم ها شامل باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و هرچیزی که در خانواده میکروارگانیسم ها قرار دارند، دارای یک لایه لیپیدی هستند و یون هایی که از دستگاه ساطع می شوند، لایه لیپیدی این میکروارگانیسم ها را محاط و پروتئین آنرا خارج می کند و با خارج شدن ماده پروتئینی، میکروارگانیسم ها کارایی خویش را از دست خواهند داد.
این محقق حذف بوهای نامتبوع را از قابلیت این دستگاه نام برد و خاطرنشان کرد: ما این دستگاه را در بخش های صنعتی مورد آزمایش قرار دادیم و مشاهده کردیم که قادر به حذف ۸۰ درصدی آلاینده های صنعتی است.
طباطبایی ضمن اشاره به قابلیت های این دستگاه در حذف ویروس کرونا، تصریح کرد: در زمینه حذف ویروس کرونا از دانشگاه صنعتی اصفهان تاییدیه آن هم دریافت شده است.
به قول وی این دستگاه تصفیه هوا، قادر به حذف ویروس کرونا در کمتر از ۲۰ دقیقه با کارایی بالای ۹۰ درصد است.
طباطبایی با اشاره به اینکه دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده پلاسمای سرد این شرکت قابلیت پاک سازی ۶۰ تا ۱۶۰ مترمربع را دارد، اظهار نمود: بر مبنای استانداردها باید میزان پاک سازی دستگاه به متر مکعب ذکر شود که بر این اساس این دستگاه در مساحتی به وسعت ۵۰۰ مترمکعب امکان پاک سازی هوا را دارد.
وی با تکیه بر اینکه تابحال ۳۵۰ دستگاه از این محصول را به فروش رساندیم، اضافه کرد: تابحال ۲ پارت صادراتی به کشورهای همسایه داشتیم و نمونه های این دستگاه به کشورهایی چون عمان، ترکیه و قطر صادر گردیده است و نمونه هایی هم برای تست به کشورهای قطر و ترکیه جهت سفارش ارسال شده است.
طباطبایی با تکیه بر اینکه در فیلترهای دستگاه از نانو الیاف استفاده شده است، اظهار نمود: قیمت این محصول یک دهم نمونه آمریکایی است.
منبع:

1400/01/25
11:54:01
0.0 / 5
497
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی