نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس:

نباید روی بحث واكسیناسیون مانور دهیم

نباید روی بحث واكسیناسیون مانور دهیم به گزارش مبل زیبا لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید روی بحث واکسیناسیون مانور دهیم.


مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در یک مقطعی با رعایت فاصله های اجتماعی و اجتناب از دورهمی در این بیماری به ثبات رسیدیم.
وی ادامه داد: متاسفانه باردیگر با عدم رعایت موازین بهداشتی، رفتن به سفرها، عدم رعایت فاصله اجتماعی و حضور در تجمعات سبب شدت گرفتن شیوع این بیماری در کشور و لرستان شد.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در صورت عدم رعایت از طرف مردم حتی ممکنست شاهد تیپ های جهش یافته ای از ویروس باشیم.
ویس کرمی در ادامه صحبت هایش بیان کرد: با توجه به این که در دنیا ظرفیت تولید واکسن پاسخگوی تعداد متقاضیان نیست و واکسن های تولیدی برای موثر بودن در حال آزمون و خطا هستند نباید روی بحث واکسیناسیون مانور دهیم.
وی افزود: دولت وظیفه دارد بطور جدی پیگیری این مساله باشد اما ضرورت دارد مردم رعایت نمایند تا این زنجیره انتقال قطع شود و واکسن داخلی به تولید انبوه رسیده و مشکل حل شود.
ویس کرمی با اعلان اینکه شیوع و جهش کرونا ویروس در لرستان به سبب عدم رعایت نکات بهداشتی توسط مردم است، اظهار داشت: در این مقطع بیشتر از آنکه ذهن ها را به سمت واکسیناسیون سوق دهیم بهتر است مردم رعایت نمایند.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: در بعضی از بخش ها، روستاها و حتی شهرهای استان مراسم ترحیم و فاتحه خوانی با همان کثرت جمعیت در حال برگزاری است.
ویس کرمی با اعلان اینکه دیدارهای خانوادگی و تجمعات هنوز وجود دارد، اشاره کرد: همانطور که پیش از انجام واکسیناسیون با رعایت موازین بهداشتی و فاصله های فیزیکی و اجتماعی آمار دو رقمی شد این راه حل را هم اکنون می توان بکار گرفت.
وی اظهار داشت: حتی اگر از واکسیناسیون استفاده گردد ممکنست ایمنی آن ۱۰۰ درصد نباشد و مشخص نیست چندماه ایمنی به وجود می آورد.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بعضی موارد چاره ای جز تعطیل کردن نداریم اما با اهمیت تر از آن این است که مردم رعایت نمایند و چنانچه تعطیلی باشد و مردم در جاهای دیگر تجمع کنند فایده ای ندارد.
ویس کرمی با اشاره به اینکه تعطیل کردن باید در وضعیت اضطراری و اورژانسی صورت گیرد، اظهار داشت: البته باید دولت از اصنافی که متضرر شدند حمایت کند تا بیش از این گرفتار لطمه نشوند.

منبع:

1400/02/08
12:02:56
0.0 / 5
644
تگهای خبر: آزمون , تولید , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی