شكر 5 نرخی شده است

شكر 5 نرخی شده است مبل زیبا: دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از 5 نرخی شدن شکر در بازار آگاهی داد.قاسمعلی حسنی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه شکر در بازار ۵ نرخ دارد، اظهار نمود: نرخ مصوب ۶۶۵۰ تومان برای واحدهای تولیدی، نرخ مصوب۸۷۰۰ تومان برای مصرف کننده، نرخ مصوب ۱۱هزارو۵۰۰ تومان برای بنکداری ها، نرخ آزاد بنکداری ۱۳هزار و۵۰۰ تومان بصورت کیسه های ۵۰ کیلویی و نرخ آزاد مصرف کننده هم که گفته می شود تا ۱۴ هزارتومان هم رسیده است.

وی افزود: در فروش شکر گرانفروشی رخ داده و این گرانفروشی گاهی به بالای ۹۰ درصد هم رسیده است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پاسخ به اینکه آیا میزان شکر در بازار کاهش یافته است؟ اظهار داشت: با قیمت های آزاد به هر میزان شکری که نیاز باشد، وجود دارد و محدودیتی نیست ولی تامین شکر با قیمت های مصوب و تنظیم بازاری دشوار است.

وی اشاره کرد: اولویت دولت تامین شکر تنظیم بازاری برای فروشگاه های زنجیره ای است. در صورتیکه مگر چند درصد مردم به این فروشگاه ها دسترسی دارند یا در این شرایط کرونائی حاضر می شوند برای خرید مثلا دو بسته شکر زمان و هزینه صرف کنند؟

حسنی در آخر اظهار داشت: شکر تنظیم بازاری باید به شکلی توزیع شود که خواروبارفروشی ها، سوپرمارکت ها و بنکداری ها هم به آسانی به آن دسترسی داشته باشند.

منبع:

1400/02/08
15:48:07
0.0 / 5
484
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی