در سال گذشته

تراز تجاری بخش معدن م

تراز تجاری بخش معدن م به گزارش مبل زیبا برپایه آمار انتشار یافته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، طی سال ۱۳۹۹، بالغ بر ۵۵ میلیون تن از انواع محصولات معدنی و صنایع معدنی صادر گردیده است که تراز تجاری بخش معدن کشور را مثبت ارزیابی می نماید.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، طی یکساله ۱۳۹۹، ۵۵ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۴۹۱ تن انواع محصولات معدنی و صنایع معدنی صادر گردیده است که براین اساس، تراز مثبت تجاری چهار میلیارد و ۲۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری بخش معدن و صنایع معدنی ایران در سالی که گذشت اعلام شده است.
البته لازم به ذکر است که این میزان صادرات در سال ۱۳۹۹، نسبت به سال ۱۳۹۸، افت ۲۱ درصدی داشته است.
همینطور میزان صادرات محصولات این حوزه (معدن و صنایع معدنی) طی سال ۱۳۹۹ به لحاظ ارزشی هفت میلیارد و ۶۸۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بوده است که به نسبت سال قبل از آن (۱۳۹۸)، کاهش ۱۱ درصدی را تجربه کرده است.
صادرات محصولات فولادی و زنجیره فولاد، پارسال با افت پنج درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، برابر چهار میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بوده که ۵۳.۷ درصد از کل صادرات محصولات معدنی و صنایع معدنی طی سال ۱۳۹۹ را شامل شده و بیشترین ارزش صادراتی را داشته است.
بعد از محصولات فولادی و محصولات زنجیره فولاد، بیشترین ارزش صادراتی پارسال متعلق به مس و محصولات پایین دستی با ۹۵۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار بوده است.
سایر محصولات معدنی و صنایع معدنی معادل با ۷۵۸ میلیون دلار، زنجیره سیمان معادل ۴۸۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و زنجیره روی هم معادل ۳۵۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار، بیشترین ارزش صادراتی را داشته اند.

طی سال ۱۳۳۹ واردات معدنی ها به کشور بیشتر شد
در مقابل اما برپایه آمار واردات بخش معدن کشور در سال ۱۳۹۹، حدود چهار میلیون و ۱۵۶ هزار و ۵۹۱ تن انواع محصولات معدنی و صنایع معدنی معادل سه میلیارد و ۴۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به کشور وارد شده است که این میزان واردات پارسال به نسبت سال قبل از آن (۱۳۹۸)، به لحاظ وزنی ۱۳ درصد و به لحاظ ریالی شش درصد، افزایش پیدا کرده است.
در مجموع سال ۱۳۹۹، زنجیره فولاد و محصولات فولادی معادل یک میلیارد و ۳۷۳ میلیون دلار وارد شده که همچون آمار صادرات آن بیشترین میزان را به خود مختص کرده است.
بعد از آنها سایر محصولات معدنی و صنایع معدنی معادل ۵۲۲ میلیون دلار، زغال سنگ و کک معادل بیشتر از ۳۰۳ میلیون دلار، زنجیره آلومینیوم و محصولات در رابطه با آن معادل ۲۹۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و انواع محصولات سفال، آجر، سرامیک و کاشی معادل ۱۶۹ میلیون و ۳۰۰ هزار به ترتیب بیشترین میزان واردات را به کشور داشته اند.




1400/02/14
13:55:28
0.0 / 5
662
تگهای خبر: تجارت , دلار , صادرات , صادراتی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی