مقدار زیادی سیب درختی روی دست باغداران ماند

مقدار زیادی سیب درختی روی دست باغداران ماند به گزارش مبل زیبا رئیس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: بیش از نیاز کشور سیب درختی تولید شده و این سیب ها به سبب فراهم نشدن زیرساخت ها صادراتی و تنظیم بازار نادرست روی دست تولیدکنندگان مانده است.سلمان قدرتی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه استان آذربایجان غربی در تولید سیب درختی در کشور رتبه اول را دارد، اظهار نمود: متاسفانه به سبب اینکه تنظیم بازار به درستی صورت نگرفته مقدار زیادی سیب درختی روی دست باغداران مانده است.

وی افزود: بیش از مصرف کشور سیب تولید شده و بازارهای داخلی نیز از سیب درختی اشباع شده اند. از طرفی زیرساخت های لازم برای صادرات سیب به کشورهای همسایه ایجاد نشده است و سیبی که کشاورزان چندین سال زحمت می کشند تا تولید شود و با افزایش هزینه های نهاده های کشاورزی نیز کنار می آید، دست آخر روی دست خودشان می ماند.

قدرتی با اعلان اینکه مشکلات بسیاری بر سر راه صادرات است، اظهار داشت: یکروز در تضمین برگشت ارز و روز دیگر در سورتینگ و بسته بندی مشکلاتی ایجاد می شود.

وی یاد آور شد: دو سال قبل هم گوجه فرنگی ها روی دست کشاورزان ماند و همچنان در بعضی استانها نیز این مشکل وجود دارد.

رئیس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی آذربایجان غربی در پاسخ به اینکه چرا کشاورزان الگوی کشت را رعایت نمی کنند تا با مازاد محصولات مواجه نشوند؟ اظهار داشت: کشاورز دیمی می کارد. الگوی کشت ندارد. چه کسی الگوی کشت مناسب و اقتصادی ارایه داده که چرخ زندگی کشاورز هم بچرخد؟ حتی در زمینه مصرف آب هم الگو مصرف داده نشده است.

وی در آخر اظهار داشت: آب داریم ولی بهینه مصرف نمی گردد. کشاورز بستر لازم برای مصرف بهینه را ندارد.
منبع:

1400/02/15
10:04:23
0.0 / 5
374
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی