افزایش ۱۱۶ درصدی قیمت نوشابه

افزایش ۱۱۶ درصدی قیمت نوشابه مبل زیبا: در جریان روند افزایشی قیمت خوارکی ها و آشامیدنی ها از سال قبل تا کنون، قیمت هر بطری نوشابه نسبت به پارینه تا 116 درصد افزایش داشته است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، آمارهای رسمی انتشار یافته از طرف مرکز آمار در ارتباط با تورم فروردین از این حکایت داشت که هزینه خرید خوارکی ها و آشامیدنی در مقایسه با فروردین پارینه ۶۳.۵ درصد بالا رفته است.
این در حالیست که بررسی جزئی تر آمار تورم نشان میدهد گروه «چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آبمیوه و نوشابه های غیر الکلی» با ۷۵.۱ درصد جزو کالاهای قرار دارد که بالاترین سطح افزایش قیمت نسبت به سال قبل را به خود مختص کرده است.
در میان این اقلام نوشابه گازدار در مقایسه با پارینه ۱۱۶.۶ درصد و نسبت به اسفند ۴.۶ درصد گران شده است؛ بطوریکه هر بطری ۱.۵ لیتری نوشابه در فروردین سال قبل حدود ۴۵۵۰ قیمت داشته که در فروردین سال جاری بطور متوسط به ۹۸۶۰ تومان بالا رفته است و حتی تا ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان هم فروش رفته است.
بررسی قیمت این کالا در طول یک سال قبل نیز بیان کننده آنست که بطور متوسط هر بطری نوشابه در اردیبهشت ماه ۴۶۴۰ تومان، خرداد ۴۸۲۵، تیر ۵۳۲۶، مرداد ۶۲۳۷، شهریور ۶۸۲۵، مهر ۷۳۲۰، آبان ۸۰۵۶، آذر ۸۶۸۵، دی ۸۹۹۶، بهمن ۹۱۷۵ و اسفند ۹۴۳۸ تومان فروش رفته است.
گفتنی است که در فروردین ماه امسال هر سه شاخص اصلی تورم با افزایش همراه شد و نرخ تورم سالانه ۳۸.۹ و تورم نقطه به نقطه و به صورتی میزان افزایش قیمت کالا و خدمات نسبت به پارینه ۴۹.۵درصد بوده است، جریانی که از سال قبل و حتی سال ۱۳۹۸ ادامه پیدا کرده و مرکز آمار نیز اخیر طی گزارشی این روند افزایشی تورم در یکی دو سال قبل را تائید کرده بود.
منبع:

1400/02/19
21:18:44
0.0 / 5
316
تگهای خبر: خدمات , قیمت , كالا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی