در سال گذشته

چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند؟

چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند؟ به گزارش مبل زیبا سال قبل حدود ۳۲ درصد از کل ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید و حدود ۴۳ درصد از ثبت نام کنندگان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) موفق به دریافت آن شده اند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار پارسال بیشتر از ۱۶ هزار و ۶۸۹ میلیارد تومان تسهیلات برای تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در جهت اقتصاد مقاومتی به ۵۰۴۲ واحد و بیشتر از ۸۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) به ۱۲۳۲ واحد در استان های مختلف پرداخت شده است.
در این زمان ۱۵ هزار و ۱۸۲ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۹۶۹۰ مورد برای دریافت بیشتر از ۴۲ هزار و ۴۷۱ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها عرضه شدند و در نهایت ۵۰۴۲ فقره تسهیلات به ارزش بیشتر از ۱۶ هزار و ۶۸۹ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۳۲.۱ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همینطور سال قبل ۲۸۶۴ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۱۲۴۷ مورد برای دریافت تسهیلات ۱۰ هزار و ۵۰۱ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۲۳۲ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۸۱۵۲ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۴۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
هنوز جزئیات آمارهای سال قبل منتشر نشده، اما بررسی آمارهای قبلی نشان داده است که در ۹ ماهه نخست سال جاری، بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید در ارتباط با استان البرز با مبلغ بیشتر از ۱۲۹۹ میلیارد تومان، سمنان با مبلغ ۱۲۹۷ میلیارد تومان و گلستان با مبلغ نزدیک به ۶۹۴ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال هم به تهران، یزد و اصفهان پرداخت شده؛ به صورتی که مبلغ پرداختی به این استان ها به ترتیب ۶۶۹ میلیارد تومان، ۴۷۹ میلیارد تومان و ۴۵۵ میلیارد تومان بوده است.
همینطور در ۹ ماهه اول سال جاری استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید، به صورتی که استان های کهگیلویه و بویر احمدو سیستان و بلوچستان با وجود داشتن یک، ۱۸ و ۲ ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید، هیچ مبلغی دریافت نکردند. استان ایلام هم کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۲۱۷ میلیون تومان را به خود مختص کرده است. در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال هم در ۹ ماهه اول سال جاری استان های کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان و کردستان با دریافت ۳۲، ۳۹ و ۴۶ میلیارد تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را دریافت کرده اند.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در جهت تأمین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.1400/02/23
22:27:33
0.0 / 5
525
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی