مسئول بسیج سازندگی استان مركزی اعلام كرد؛

فعالیت۶۵۰ صندوق قرض الحسنه با رویكرد مردمی در استان مركزی

فعالیت۶۵۰ صندوق قرض الحسنه با رویكرد مردمی در استان مركزی به گزارش مبل زیبا مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار داشت: اکنون بیش از 650 صندوق قرض الحسنه در استان با رویکرد مردمی فعال می باشند که ایجاد 9 هزار فرصت شغلی در ضمن 5 سال اخیر تنها قسمتی از عملکرد آنها است.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، امید محترمی در آئین بازدید رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی از این سازمان اظهار نمود: هدایت و پشتیبانی اردوهای جهادی یکی از با اهمیت ترین اولویت های بسیج سازندگی است که علاوه بر تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی خدمت رسانی به مردم دنبال می شود که اکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در سامانه اطلس جهادگران فعال می باشند که در عرصه های مختلف به مردم خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: امروز رویکرد کارهای گروه های جهادی کاملاً تخصص محور است و بیش از ۲۲ هزار نفر در استان سازماندهی شده اند و تنها در سال قبل بیش از ۲۵۰ هزار نفر روز در عرصه های مختلف به مردم خدمات ارائه شده و گروه های جهادی یکی از عرصه های موفق برای پای کار آوردن مردم در صحنه های مختلف است.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اشاره کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی یکی دیگر از اولویت های مهم بسیج سازندگی است که با رویکرد مردمی کردن اقتصاد و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در امتداد اقتصاد درون گرا دنبال می شود.
محترمی اظهار نمود: صندوق های قرض الحسنه، آموزش های مهارتی با رویکرد توانمند سازی و ارائه تسهیلات سه برنامه مهم بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است که اکنون بیش از ۶۵۰ صندوق قرض الحسنه در استان با رویکرد مردمی فعال می باشند که ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی در ضمن ۵ سال اخیر تنها قسمتی از عملکرد این صندوق ها است.
وی عنوان کرد: راه اندازی کارگاه های خرد و کوچک یکی از برنامه های مهم در این راستا است و بیش از ۸۰ درصد اشتغال به وجود آمده پایدار هستند و در سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی های لازم برای برگزاری ۲ هزار کلاس مهارتی برای توانمندسازی در دستور کار است که با ارائه گواهینامه معتبر و حمایت های لازم اشتغال زایی صورت می پذیرد.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی عنوان کرد: محرومیت زدایی در عرصه عمرانی و غیرعمرانی از دیگر ماموریت های مهم بسیج سازندگی است که در بخش عمرانی ساخت ۱۹۰ واحد مسکونی، بازسازی ۱۷۰ واحد مسکونی برای ولی نعمتان و اجرای ۱۴۰ پروژه مربوط به بخش کشاورزی و روستایی تنها قسمتی از عملکرد در ضمن یک سال قبل است.
محترمی افزود: در بخش غیر عمرانی محرومیت زدایی اهدای ۸۵۰ جهیزیه به زوج های جوان، ۲۲ هزار بسته لوازم التحریر، ۱ میلیون پرس غذای گرم و خیلی از اقدامات دیگر تنها قسمتی از خدمات محرومیت زدایی در سال ۹۹ است.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اشاره کرد: در بخش عمرانی بسیج سازندگی ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری دارد که می توانیم برای آبادانی و سازندگی شهرها و مناطق محروم پای کار بیاوریم و در این راستا می توانیم کاملاً خودکفا عمل نماییم که نمونه آن ایجاد کارگاه اسکلت سازی بود که اقدام بسیار موفقی انجام شد.
محترمی در آخر بیان کرد: در امتداد تحقق شعار سال دستورالعمل بومی بسیج سازندگی استان ابلاغ و به شهرستان ها ارسال شده که نیاز به همیاری و مشارکت سایر دستگاه های استانی داریم و امیدواریم با حمایت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی در این اجرای ماموریت ها موفق عمل نماییم.


منبع:

1400/03/08
22:41:26
0.0 / 5
310
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی