اینجا كولر از نان شب واجب تر است

اینجا كولر از نان شب واجب تر است به گزارش مبل زیبا خوزستان نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اظهار داشت: موجودی کولر در سطح استان خوزستان جوابگوی نیاز مردم نیست اما به علت وضعیت معیشتی مردم و کاهش درآمدها، مردم کمتر هزینه می کنند و میزان تقاضا کاسته می شود.محمدرضا جهانی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به آخرین وضعیت وسایل سرمایشی در بازار اهواز، اظهار نمود: حدود ۱۰ درصد از کولرهای موجود در بازار، گارانتی دار هستند و مابقی، کماکان به صورت بدون گارانتی یا در اصطلاح قاچاق، در بازار وجود دارند.

وی ضمن اشاره به میزان تفاوت قیمت کولرهای گارانتی دار و بدون گارانتی در بازار، اضافه کرد: اجناس بدون گارانتی بر مبنای قیمت روز دلار، گرفتار افزایش و یا کاهش قیمت می شوند؛ از طرفی حداقل تفاوت قیمت کولر گارانتی دار و بدون گارانتی، ۵ میلیون تومان است و این میزان، برای مردم قابل تحمل نیست.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز ضمن اشاره به وضعیت کنونی بازار لوازم خانگی، اظهار داشت: متاسفانه هیچ کدام از اصناف، بخصوص صنف فروشندگان لوازم خانگی، بازار مناسبی ندارند چونکه رنج قیمتی لوازم خانگی بالا است و به همین دلیل، خرید و فروش در این بازار، به ندرت انجام می شود.

جهانی افزود: تا زمانی که فرد مجبور نشود و احساس نیاز شدید برای تأمین کالای خانگی نداشته باشد، مبادرت به خرید نمی کند.

وی ضمن اشاره به کارخانه جات تولیدکننده لوازم خانگی در کشور اظهار داشت: یکی از معضلاتی که با آن مواجه هستیم، نرخ گذاری کارخانه جات روی اجناس خود است؛ زمانی که نرخ دلار افزایشی می شود، بهانه شان دلار است و زمانی که نرخ دلار کاهشی می شود علیرغم این کاهش، در قیمت های خود افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی اعمال می کنند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اظهار داشت: بعضی از برندهای داخلی مبادرت به برگزاری جشنواره ها و اعمال تخفیف برای کالاهای خود کرده اند که تعداد آنها اندک است.

جهانی اظهار داشت: کالاهای ایرانی باکیفیت یک تا دو سال قبل در بازار وجود دارند و تغییر اساسی در کیفیت و حتی ظاهرشان ایجاد نمی گردد اما از نظر قیمتی افزایش می یابند.

وی ضمن اشاره به میزان موجودی کولر در خوزستان اظهار داشت: موجودی کولر در سطح استان جوابگوی نیاز مردم نیست اما به علت وضعیت معیشتی مردم و کاهش درآمدها، مردم کمتر هزینه می کنند و میزان تقاضا کاسته می شود.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز اضافه کرد: با اینکه قیمت لوازم خانگی کاهش یافته است اما متاسفانه فراوانی در کالا وجود ندارد و از سویی هم مشتری در بازار وجود ندارد.

جهانی با اشاره به اینکه کولر در خوزستان حتی از نان شب واجب تر است، اظهار داشت: شهروندان برای خرید یک کولر با قدرت سرمایشی ۳۰ هزار، باید از ۱۹ میلیون تومان تا ۲۳ میلیون تومان هزینه کنند که واقعا سنگین است؛ امکان دارد فردی از یخچال استفاده نکند اما در خوزستان همه مجبور هستند که کولر داشته باشند.

وی با عرضه یک راهکار برای دولت جهت بهبود وضعیت کولر در بازار اضافه کرد: با عنایت به این که کولر از نیازهای اولیه مردم خوزستان و جنوب کشور است، دولت باید کولر را برای مدتی، کالایی استراتژیک اعلام نماید و تمامیت ورود، خروج و حتی فروش این کالا را در دست بگیرد.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اهواز خاطرنشان کرد: این راهکار سبب ایجاد رفاه در خرید و فروش کولر برای مردم می شود.

جهانی ضمن اشاره به قیمت کولر اضافه کرد: کولر اسپیلت ۳۶ هزار بدون گارانتی ۲۵ میلیون تومان، کولر اسپیلت ۳۰ هزار بدون گارانتی ۱۹ میلیون تومان و ۸۰۰ هزار تومان، کولر اسپیلت ۲۴ هزار بدون گارانتی ۱۷ میلیون تومان، کولر اسپیلت ۱۲ هزار بدون گارانتی، ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، کولر پنجره ای ۲۴ هزار ۱۵ میلیون و ۵۰۰ تومان و کولر پنجره ای ۱۸ هزار ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد.

وی اظهار داشت: قیمت کولرهای بدون گارانتی با عنایت به افزایش نرخ دلار، ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده اند.

منبع:

1400/03/18
13:36:49
0.0 / 5
363
تگهای خبر: بازار , تولید , خانه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی