رهاشدگی از كشتارگاه تا توزیع

رهاشدگی از كشتارگاه تا توزیع به گزارش مبل زیبا نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزایش قیمت مرغ را ناشی از انحرافات مسیر کشتارگاه تا توزیع دانست و اظهار داشت: فروش مرغ بیشتر از نرخ مصوب ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان گرانفروشی است.حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه مرغ کشور درحال تأمین است و کمبودی در تولید نداریم، اظهار نمود: باآنکه مولفه های تولید حدود ۲۰ درصد گران شده است ولی مرغداران مرغ زنده را همچنان با قیمت مصوب ۱۷ هزارو۱۰۰ تومان عرضه می کنند و اگر همین مرغ با قیمت مصوب ۲۴ هزارو۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده نمی رسد، مقصر تولیدکننده نیست.

وی افزود: مشکل اصلی مرغ، انحرافات موجود از کشتارگاه تا واحدهای صنفی است. در واقع میتوان گفت به همان اندازه که بر واحدهای مرغداری سخت گیری می شود تا مرغ را در سیستم واقعی و با نرخ مصوب عرضه کنند از کشتارگاه تا واحدهای صنفی رهاشدگی وجود دارد که در نهایت دود این انحرافات و رهاشدگی به چشم تولیدکننده و مصرف کننده می رود و سود آن هم به جیب کسانی خواهد رفت که هیچ نقشی در زنجیره تولید ندارند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پاسخ به اینکه گفته می شود جوجه یکروزه در سامانه سماصط(سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) با قیمت ۴۲۰۰ تومان خرید و فروش می شود و جوجه یکروزه بالاتر از این قیمت بازارگرمی توسط برخی افراد است، اظهار داشت: جوجه یکروزه در سامانه سماصط عرضه نمی گردد و اتفاقا یکی از مطالبات ما هم عرضه جوجه در این سامانه است. از طرفی اگر کسی ادعا می کند که قیمت جوجه یکروزه بیشتر از ۴۲۰۰ تومان نیست حاضریم با قیمت هزارتومان بیشتر از نرخ مصوب هم از آنها جوجه خریداری نماییم.

به گفته وی هم اکنون هیچ سامانه ای برای عرضه جوجه یکروزه وجود ندارد و قیمت جوجه یکروزه در بازار هم اکنون حدود ۷۰۰۰ تومان است.

اسدالله نژاد در انتها اظهار داشت: فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب یعنی ۲۴هزارو۹۰۰ تومان گرانفروشی است و این گرانفروشی ارتباطی به تولید کنندگان ندارد. دستگاههای مسئول باید پاسخگوی چرایی این سود جویی ها در بازار باشند.

منبع:

1400/03/24
09:00:54
0.0 / 5
307
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی