فعالان اقتصادی تا اختتام شهریور مالیات نمی دهند؟

فعالان اقتصادی تا اختتام شهریور مالیات نمی دهند؟ مبل زیبا: رئیس اتاق تجاری ایران در نامه ای به رئیس جمهوری، یک درخواست مالیاتی جدید از طرف فعالان اقتصادی را بیان نمود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، در حدود ۱۶ ماهی که از ورود رسمی کرونا به ایران می گذرد، خیلی از کسب و کارهای کوچک و بزرگ، لطمه های فراوانی دیده اند.
صرف نظر از کاهش جدی فعالیت در زمینه خدمات که هنوز مشخص نیست چه زمانی امکان از سرگیری باردیگر فعالیت هایشان را دارند، در پنج پیک کرونائی، دولت مجبور شده نسبت به ممنوع یا محدود کردن کارهای خیلی از بنگاه های اقتصادی حکم دهد که همین شیوه چه بر روی صاحبان بنگاه ها و چه بر روی شاغلان تاثیرات منفی جدی گذاشته است.
با وجود آنکه در ماه های گذشته سعی شده با ارائه تسهیلاتی به بنگاه های اقتصادی چه بوسیله بانک ها و چه بوسیله تمهیل در زمینه هایی مانند مالیات و تامین اجتماعی، شرایط قدری برای آنها بهبود یابد اما در عمل همچنان مشکلات زیادی بر جای خود مانده تا جایی که رئیس اتاق تجاری ایران بر آن داشته تا در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری، از او مهلتی جدید در زمینه مالیات ستانی را درخواست کند.
غلامحسین شافعی در نامه ای خطاب به حسن روحانی، از او خواسته مهلت قانونی ارائه اظهارنامه اشخاص حقوقی تا اختتام شهریورماه امسال تمدید شود.
در قسمتی از این نامه آمده: فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور که با مشکلات بزرگی همچون تحریم های ظالمانه بین المللی مواجه بوده اند، از سال ۱۳۹۹ با چالش شیوع بیماری همه گیر کرونا نیز روبرو شده اند. واحدهای تولیدی و خدماتی کشور در اثر شیوع بیماری مزبور به دفعات در امتداد اجرائی شدن مصوبات ستاد ملی مقاله با کرونا، حفظ سلامتی نیروی انسانی خود و قطع زنجیره شیوع بیماری مبادرت به تعطیلی بنگاه های اقتصادی و یا کاهش نیروی انسانی حاضر در محل کار و تبع آن کاهش ظرفیت تولید کردند.
رییس اتاق ایران در این نامه تصریح کرده که تعطیلی ها و کاهش ظرفیت تولید منجر به کاهش شدید درآمد فعالان اقتصادی، افزایش هزینه ها و همین طور عدم امکان ایفای بموقع تعهدات اداری و مالی بنگاه های اقتصادی شده است.
منبع:

1400/04/19
12:19:59
0.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی