طی یك هفته گذشته صورت گرفت

جهش قیمت در بازار خودرو علیرغم تعطیلی بازارهای رسمی

جهش قیمت در بازار خودرو علیرغم تعطیلی بازارهای رسمی مبل زیبا: بررسی قیمت خودرو های پرتیراژ دو خودروساز بزرگ داخلی در بازار نشان از شیب صعودی آنها دارد؛ بگونه ای که پراید ۱۱۱ توقف تولید با چهار میلیون افزایش به ۱۳۸ میلیون تومان رسیده یا در محصولات ایران خودرو پژو پارس سال و پژو ۲۰۷ اتوماتیک هریک با هفت میلیون افزایش قیمت نسبت به یک هفته گذشته، بیشترین افزایش قیمت را داشته اند؛ البته موج اصلی افزایش قیمت از یکی دو روز اخیر و به جهت محدودیت های کرونایی بازار رسمی و تعطیلی معاملات شروع شده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، سه شنبه هفته گذشته بود که روند قیمت خودرو های پرتیراژ در بازار مورد بررسی قرار گرفت. در حالیکه همچنان بازار رسمی برای خرید و فروش خودرو تعطیل می باشد اما همچنان روند صعودی قیمت ها ادامه داشته و طی روزهای اخیر تندتر هم شده است؛ به طور مثال از روز گذشته پراید ۱۱۱ که از حدود یکسال گذشته دیگر تولید نمی گردد و موجودی های بازار آزاد متعلق به نهایت چند ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ است، یک دفعه چهار میلیون تومان گران تر شده و هم اکنون ۱۳۸ میلیون تومان قیمت دارد. البته که قیمت گذاری ها صورت می گیرد اما خریداری نیست!
طبق بررسی های صورت گرفته از قیمت ها در بازار خودرو و مقایسه آنها با قیمت ها در هفته گذشته، در پرتیراژهای گروه صنعتی ایران خودرو، سمند LX با افزایش شش میلیون تومانی ۲۱۳ میلیون تومان قیمت دارد. البته بیشترین افزایش قیمت در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو متعلق به پژو پارس سال و پژو ۲۰۷ اتوماتیک است که هریک با هفت میلیون افزایش قیمت به ترتیب امروز (سه شنبه) پژو پارس سال ۲۵۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۳۹۲ میلیون تومان تعیین قیمت شده اند.
همانطور که اشاره شد بعد از این دو محصول، سمند LX شش میلیون تومان و بعد از آن دنا پلاس توربو دنده ای نسبت به هفته گذشته پنج میلیون افزایش قیمت داشته و به ۳۷۵ میلیون تومان رسیده است.
دو محصول پژو ۴۰۵ GLX و پژو ۲۰۶ SD V۸ هریک چهار میلیون تومان گران تر شده اند و الان پژو ۴۰۵ GLX حدود ۲۰۷ میلیون تومان و همینطور پژو ۲۰۶ SD V۸ هم ۲۷۷ میلیون تومان قیمت دارند.
پژو ۲۰۶ تیپ۵ و دنا هم هرکدام سه میلیون تومان افزایش قیمت داشته و امروز به ترتیب ۲۶۵ میلیون (پژو ۲۰۶ تیپ ۵) و ۲۹۵ میلیون تومان (دنا) قیمت گذاری شده اند. البته در مواردی معدود پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۲۶۷ میلیون تومان هم قیمت گذاری شده است.
در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو محصولاتی همچون پژو ۲۰۶ تیپ ۲، رانا LX، رانا پلاس (۱۳۹۹) و هایما S۷ توربو از ثبات قیمت نسبت به هفته گذشته برخوردار بوده اند. تنها پژو ۲۰۷ دنده ای با سه میلیون تومان کاهش قیمت به ۲۹۳ میلیون تومان رسیده است.

افزایش ۱ تا ۴ میلیون تومانی محصولات سایپا
در محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی سایپا هم روند افزایشی قیمت ها دیده می شود.
محصولات خانواده پراید باوجود این که یکسال است خط تولیدشان متوقف شده است، همچنان در بازارآزاد موجود هستند و مشمول افزایش قیمت قابل توجه می شوند. طی یکی دو روز اخیر پراید ۱۱۱ چهار میلیون تومان گران شده و از ۱۳۴ میلیون به ۱۳۸ میلیون تومان رسیده است!
پراید ۱۳۲ هم تنها مدل ۱۳۹۸ آن در بازار وجود دارد هم دو میلیون تومان گران تر شده و امروز ۱۲۱ میلیون تومان قیمت دارد.
پراید ۱۳۱ و تیبا هم هر یک با افزایش یک میلیون تومانی قیمت در بازار آزاد روبرو شده و هم اکنون به ترتیب سایپا ۱۳۱ حدود ۱۲۵ میلیون تومان و تیبا ۱۳۲ میلیون تومان قیمت ارند.
دیگر محصولات این خودروساز همچون ساینا، تیبا ۲ و کوییک هم نسبت به هفته گذشته تغییر قیمت نداشته اند و بر این اساس همچنان ساینا ۱۴۷ میلیون تومان، تیبا ۲ ۱۴۰ میلیون تومان و کوییک دنده ای ۱۵۰ میلیون تومان قیمت دارند.
پراید وانت (سایپا ۱۵۱) هم بعنوان تنها بازمانده خانواده درحال تولید محصولات خانواده پراید ۱۴۴ میلیون تومان قیمت دارد.
کوییک R هم ۱۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
لازم به ذکر است همانطور که اشاره شد، قیمت های رسمی در نتیجه معاملات رسمی در واحدهای صنفی و نمایشگاه های رسمی به جهت تعطیلی محدودیت های کرونایی وجود ندارد و قیمت های اعلامی برای محصولات و میزان نوسانات آنها حاصل بیشترین میزان آگهی های درج شده برای فروش است.
منبع:

1400/04/23
11:27:21
0.0 / 5
328
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی