وزیر آموزش و پرورش؛

بودجه مناسبی برای توسعه برنامه های پرورشی نداریم

بودجه مناسبی برای توسعه برنامه های پرورشی نداریم مبل زیبا: وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اعتبارات آموزش وپرورش در زمینه سایر، تنها یک و هشت دهم درصد است و مابقی بودجه آموزش وپرورش به حقوق اختصاص می یابد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، یوسف نوری، در سومین نشست کارگروه کمیته راهبری سند صیانت از کودک و نوجوان در فضای مجازی با تبریک سالروز عملیات آزاد سازی خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، اظهار نمود: در ابتدای دهه هفتاد از طرف مربیان پرورشی شهر تهران مطالعه ای صورت گرفت و مشخص شد که در آینده مرز مجازی و واقعیت و مرزهای فیزیکی و فواصل برداشته می شود و نتایج این مطالعات را امروز مشاهده می نماییم. نتایج این مطالعات در آن زمان چندان مورد توجه واقع نشد و امروز در نقطه ای هستیم که ۳۰ سال قبل پیش بینی شده بود، اما برای رسیدن به امروز هیچ طرح و برنامه ای نداشتیم.
وی افزود: در ابتدای دهه ۹۰ زمانی که استفاده از فضاهای یادگیری جدید مطرح شده بود، سفارش کردیم که جهت استفاده از تبلت و تلویزیون اینترنتی باید در وزارت آموزش وپرورش یک پیوست فرهنگی نوشته شود، اما آن زمان توجهی نشد و به سبب نداشتن پیوست فرهنگی، در طول سالهای قبل لطمه هایی را در این عرصه دیدیم و بیشترین لطمه به کودکان به سبب حساسیت دوره سنی که دارند، وارد شد.
نوری بابیان این که در زمینه های اجتماعی ازجمله فضای مجازی نمی توان با دید مهندسی وارد شد، اظهار نمود: نگاه مهندسی یک نگاه تجویزی است که حوزه های اجتماعی ازجمله برای جامعه و کودکان پاسخگو نیست.
وی با اعلان اینکه شبکه شاد در دوران خودش بسیار عالی عمل کرد و اکنون نیز باید تقویت شود، اظهار نمود: محیط های یادگیری دانش آموزان باید متنوع شود و دانش آموزان با قرار گرفتن در محیط های متنوع، از آموزش های متنوع و کاربردی تری استفاده نمایند.
نوری بابیان این که در زمینه لطمه های اجتماعی و تنوع این لطمه ها باید دقت بیشتری داشته باشیم، اظهار نمود: ۱۵ و نیم میلیون دانش آموز، ۷ و نیم میلیون کودک قبل از دبستان تحت مدیریت آموزش وپرورش هستند و ۱ میلیون نفر از همکاران ما این دانش آموزان را در کلاس های درس پشتیبانی می کنند و آموزش وپرورش باید برای این جمعیت عظیمی که دارد، در زمینه فضای مجازی و استفاده از آن برنامه ریزی داشته باشد.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به این که اعتبارات آموزش وپرورش در زمینه سایر، تنها یک و هشت دهم درصد است و مابقی بودجه آموزش وپرورش به حقوق اختصاص می یابد، اظهار نمود: همین بودجه نیز صرف نگهداشت فضاهای فیزیکی موجود در آموزش وپرورش می شود و آموزش وپرورش بودجه مناسبی برای توسعه برنامه های پرورشی، تربیتی، فوق برنامه و حمایتی خود ندارد.
نوری با تاکید بر این که آموزش وپرورش ظرفیت های فراوانی دارد که این ظرفیت ها از طرف مسئولان مغفول مانده است، اظهار نمود: شبکه شاد با جدیت، اصرار و پایداری وزارت آموزش وپرورش به شبکه ای تبدیل شد که توانست ۱۵ میلیون دانش آموز را در دوران تعطیلی مدارس تحت پوشش آموزش های مجازی قرار دهد و به یک شبکه ملی و شناخته شده با بیشترین کاربر تبدیل شد، این مساله جز با پایداری، اصرار و تاکید آموزش وپرورش امکان پذیر نبود و ظرفیت بالای آموزش وپرورش را برای انجام کارهای بزرگ در زمینه های فضای مجازی نشان میدهد.


منبع:

1401/03/02
15:14:06
0.0 / 5
239
تگهای خبر: بودجه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی