وزیر آموزش و پرورش مطرح كرد؛

روند اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان شروع شده است

روند اجرایی شدن قانون رتبه بندی معلمان شروع شده است به گزارش مبل زیبا وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: با تصویب نهایی آیین نامه رتبه بندی در دولت و رفع ایرادهایی که از جانب کمیسیون تلفیق مجلس به آن گرفته شده بود، روند اجرایی شدن این قانون شروع شده است.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش استانهای کشور با اعضای شورای معاونان و با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت مجازی برگزار گردید.
این گردهمایی با هدف بررسی آخرین موضوعات و مسائل آموزش و پرورش برگزار شد و در آن آخرین مراحل اجرایی قانون رتبه بندی معلمان و آیین نامه اجرایی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استانهای کشور در جریان روش اجرای این قانون در استان ها و مناطق کشور قرار گرفتند.
یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در این جلسه قانون رتبه بندی معلمان را فرصتی برای ارتقا نظام تعلیم و تربیت، صلاحیت های معلمی و معیشت معلمان دانست و بر اهمیت اجرای دقیق رتبه بندی معلمان از جانب ادارات کل آموزش و پرورش استان ها تاکید نمود.
وی با تکیه بر نقش هیأت های ممیزه در اجرا و تسریع این قانون، هیأت های ممیزه استانی را مأمور تسریع روند اجرایی این قانون در مناطق و استان ها کرد.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با تصویب نهایی آیین نامه رتبه بندی در دولت و رفع ایرادهایی که از جانب کمیسیون تلفیق مجلس به آن گرفته شده بود، روند اجرایی شدن این قانون شروع شده است.
در این گردهمایی، میزکار رتبه بندی با حضور مدیران کل حوزه های فناوری، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی و سنجش و پایش کیفیت آموزشی تشکیل شد و نحوه تشکیل این ستادها در سطوح پایین تر همچون استان ها و مناطق تشریح و وظایف و مأموریت های این میزهای کار شرح داده شد.
در این نشست مدیران مرکز فناوری، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی و سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش هریک بخش های در رابطه با آیین نامه اجرایی رتبه بندی را که در رابطه با حوزه های خود بودند، تشریح کردند.
نحوه انتخاب و فعالیت ارزیابان حرفه ای در استان ها، اعمال آخرین مدرک تحصیلی برای اجرای رتبه بندی، انجام خود اظهاری برای تکمیل فرم های فردی، تکمیل روند امتیازبندی و قرار گرفتن هریک از همکاران در رتبه های مختلف به صورت سامانه ای و.. همچون مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه مجازی بود.


منبع:

1401/05/15
10:03:34
0.0 / 5
74
تگهای خبر: توسعه , دولت , فناوری , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی