شاكری:

باید از ظرفیت های اقتصادی کشورهای عضو شانگهای استفاده کنیم

باید از ظرفیت های اقتصادی کشورهای عضو شانگهای استفاده کنیم به گزارش مبل زیبا، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که با عضویت رسمی ایران در شانگهای، باید از ظرفیت های اقتصادی کشورهای عضو شانگهای بهره برده و در این راه بیشتر از گذشته از بخش خصوصی بهره گیریم.


اقبال شاکری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاریهای شانگهای اظهار داشت: در دولت قبل تمامی ظرفیت ها و به صورت کلی دیپلماسی اقتصادی معطل برجام بود و با هیچ طرفی وارد گفتگو نمی شدند، منتظر بودند طرف مقابل پای میز مذاکره بیاید و اقتصاد را شرطی کرده بودند.
وی افزود: در دوره جدید مجلس و دولت، بر ضرورت فعال شدن دپیلماسی اقتصادی تاکید گردید. در همین راستا موافقتنامه همکاریهای مشترک با چین و روسیه بسته شد و ایران هم به عضویت سازمان همکاریهای شانگهای درآمد.
نماینده تهران در مجلس افزود: عضویت رسمی ایران در شانگهای از اقدامات خوبی بوده که زمینه استفاده از ظرفیت های اقتصادی را فراهم می آورد. در این راه باید از ظرفیت بخش خصوصی برای صادارات و واردات به کشورهای مختلف در آسیای میانه، غرب آسیا، حوزه خلیج فارس، مدیترانه و جنوب شرق آسیا بهره برد.
شاکری با اشاره به اینکه باید با کشورهای عضو شانگهای تعاملات اقتصادی داشت، اظهار داشت: با عضویت رسمی ایران در شانگهای، دولت بیشتر از گذشته از ظرفیت بخش خصوصی بخصوص اتاق های تعاون و بازرگانی استفاده نماید.
منبع:

1401/06/30
10:03:05
0.0 / 5
75
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی