دكوراسیون اتاق خواب كوچك

دكوراسیون اتاق خواب كوچك مبل زیبا: اتاق خواب كوچك یكی از مشكلات خانه های امروزی می باشد. چیدن دكوراسیون اتاق خواب كوچك شاید برای شما هم كار مشكلی باشد. با ما همراه باشید تا شما را با ترفندهایی برای چیدن دكوراسیون اتاق خواب كوچك آشنا نماییم.


اگر اتاق خواب شما هم كوچك است از این ایده ها الگوبرداری كنید و اتاق خواب تان را اینگونه بچینید:
 
در دكوراسیون اتاق خواب تان یك نقطه كانونی ایجاد كنید
هر اتاق نیاز به یك نقطه كانونی دارد كه در دید اول مورد توجه قرار بگیرد. این نقطه كانونی می تواند سر تخت شما یا حتی بالش و كوسن های تخت خواب تان باشد. در این اتاق خواب به دلیل بالا بودن پنجره ها و كوچك بودن انها بهتر است تخت را طوری قرار دهید كه پنجره ها را بزرگتر و بیشتر در دید نشان دهد. برای این كار بهتر است تخت را دقیقا زیر پنجره قرار داده و كوسن و بالش های تخت خواب را طوری بچینیم كه كانون توجه و دید قرار بگیرند.
 
تخت خواب را متناسب با فضای اتاق خواب تان انتخاب كنید
اگر اتاق خواب شما كوچك است به جای خرید تخت خواب های چوبی بزرگ می توانید از تخت خواب های فلزی كوچك استفاده كنید. تخت خواب های چوبی بزرگ به دلیل سرتخت های بزرگی كه دارند فضای بسیاری از اتاق خواب تان را اشغال می كنند. حتی می توانید تخت خواب های ظریفی كه تلفیق چوب و فلز هستند را انتخاب كنید.
 
برای دكوراسیون اتاق خواب كوچك از رنگ های روشن استفاده كنید
بهترین رنگ برای اتاق خواب های كوچك رنگ های روشن است. رنگ های روشن به دلیل ایجاد خطای دید می تواند فضای داخلی اتاق شما را بسیار بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. یكی از بهترین ایده ها استفاده از رنگ سفید چرك برای دیوار و رنگ هایی مانند زرد روشن و نارنجی روشن برای كفپوش است.
 
از كمترین فضا حداكثر استفاده را بكنید
هنگام استفاده از اتاق خواب های كوچك از متر به متر فضای اتاق تان استفاده كنید. برای مثال می توانید از تخت خواب هایی كه در قسمت زیر آن فضای خالی برای انبار كردن وسایل تعبیه شده است استفده كنید. همچنین می توانید قسمت هایی از اتاق خواب تان را كمدهای كوچكی را طراحی كنید كه وسایل اضافی تان را در آن قرار دهید. با دیدن این عكس متوجه می شوید كه چگونه می توانید از ذره ذره فضای تان استفاده كنید.
 
نورپردازی اتاق خواب های كوچك را فراموش نكنید
نورپردازی یكی از چیزهایی است كه فضای كوچك اتاق خواب را به راحتی می تواند بزرگ كند. برای مثال از یك لوستر كلاسیك چند شاخه برای اتاق خواب و یك آباژور بزرگ برای تخت خواب تان استفاده كنید. فراموش نكنید كه نور كم می تواند فضای داخلی اتاق تان را كوچك تر از آنچه هست نشان دهد.
 
برای اتاق خواب های كوچك از پرده های حریر نازك استفاده كنید
همانطور كه گفته شد نور در بزرگتر نشان دادن فضای داخلی اتاق خواب بسیار موثر است. اگر اتاق خواب شما پنجره دارد می توانیم بگوییم از خوشبخت ترین آدم های روی زمین هستید. بهتر است برای این پنجره از پرده های حریر نازك استفاده كنید كه نور خورشید همیشه در اتاق خواب تان باشد.
 
پرده های بلند اتاق خواب كوچك تان را بزرگتر نشان می دهد
داشتن پنجره در اتاق خواب یكی از نعمت های بزرگ است. می توانید با نصب پرده های بلند اتاق خواب را بزرگتر از آنچه هست نشان دهید. پرده را دقیقا از زیر سقف نصب كنید و قد آ تا كف اتاق خواب تان باشید. باز هم تاكید می كنیم بهتر است از پرده هایی با رنگ روشن استفاده كنید.
 
پاتختی ها را فراموش نكنید
پاتختی ها ( كمدهای طبقه ای كنار تخت )  یكی از وسایلی است كه به بیشترین استفاده از فضا در اتاق خواب های كوچك كمك می كند. یك پاتختی چند كشو كوچك در كنار تخت هم این امكان را به شما می دهد كه لوازم اضافی تان را درون آن قرار داده و هم آباژو و سایل این چنینی را روی آن قرار دهید.
1396/05/29
18:55:13
5.0 / 5
5953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی