آغاز خرید تضمینی گندم بدون قیمت!

آغاز خرید تضمینی گندم بدون قیمت! مبل زیبا: در صورتی كه حدود ۲۰۰ روز از آنچه قانون برای دولت تكلیف كرده می گذرد و هنوز هیچ نرخی برای خرید تضمینی محصولات كشاورزی تصویب و ابلاغ نشده است، معاون شركت بازرگانی داخلی از خرید تضمینی گندم و كلزا در پنج استان به صورت علی الحساب و بدون پرداختی اطلاع داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، برپایه قانون تضمین محصولات كشاورزی مصوب سال ۱۳۶۸ كه در سال ۱۳۷۲ هم مورد بازنگری قرار گرفت، دولت موظف است تا آخر شهریورماه هر سال (پیش از آغاز فصل كشت) نرخ های پیشنهادی وزارت جهاد كشاورزی برای خرید تضمینی محصولات كشاورزی را بررسی و نرخ های نهایی آن را تصویب و ابلاغ كند تا كشاورزان تكلیف خویش را برای فصل زراعی پیش رویشان بدانند اما امروز حدود هفت ماه معادل كمتر از ۲۰۰ روز از فصل كشت می گذرد و هنوز نرخی برای خرید تضمینی محصولات كشاورزی مورد اشاره این قانون از جانب این دولت تصویب و ابلاغ نشده است.

در حالی كه خرید تضمینی گندم از هفته های ابتدایی امسال به صورت علی الحساب شروع شده و خبری از نرخ های خرید تضمینی نیست.

حسن حنان – معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران – در این باره به ایسنا اظهار داشت: از ابتدای فصل برداشت تاكنون، ۳۶۱۳ تن گندم و كلزا از پنج استان شامل ایلام، خوزستان، فارس، كرمان و سیستان و بلوچستان خریداری شده كه همه آنها به صورت علی الحساب از كشاورزان و به نرخ خرید تضمینی سال زراعی گذشته تحویل گرفته شده است.

وی اضافه كرد: هنوز هیچ پولی به كشاورزان پرداخت نشده است، چون كه تا جدول قیمت خرید تضمینی از جانب دولت تصویب و ابلاغ نشود نمی توانیم بهایی به كشاورزان پرداخت نماییم.

معاون بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: با عنایت به شروع شدن فصل برداشت گندم و كلزا دولت هرچه سریع تر نرخ های خرید تضمینی محصولات كشاورزی را تصویب و ابلاغ خواهد نمود و همه مسئولان به صورت جدی دنبال این مساله هستند.

حنان با بیان این كه امیدواریم با عنایت به پیگیری های صورت گرفته نرخ خرید تضمینی محصولات كشاورزی برای سال زراعی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ تا چند روز آینده تصویب و ابلاغ شود، اظهار داشت: تابحال حدود ۱۵۷۰ تن گندم به نرخ خرید تضمینی سال زراعی گذشته یعنی كیلویی ۱۳۰۰ تومان و ۲۰۴۳ تن كلزا به نرخ تضمینی سال زراعی گذشته یعنی كیلویی ۲۷۸۳ تومان از كشاورزان به صورت علی الحساب تحویل گرفته شد و به محض اعلام نرخ های خرید تضمینی جدید بهای محصول شان پرداخت می گردد.
1397/01/19
18:18:40
5.0 / 5
4955
تگهای خبر: بازرگانی , دولت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی