رییس سازمان ملی استاندارد:

راهكار قانونی بازرسی آسانسور منازل

راهكار قانونی بازرسی آسانسور منازل به گزارش مبل زیبا رییس سازمان ملی استاندارد ایران می گوید مهلت تعیین گردیده تا ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۷ به منظور رعایت ۸۳ مورد استاندارد خودرویی افزایش نمی یابد و هر خودرویی كه نتواند این میزان استاندارد را رعایت نماید با توقف تولید مواجه می گردد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در حاشیه نشست مربوط به شورای تعیین صلاحیت موسسه استاندارد و اندازه شناسی كشورهای اسلامی كه با حضور مقامات ترك ظهر امروز در محل ساختمان سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد، در پاسخ به این كه برخی اعلام كرده اند استانداردهای ۸۳ مورد خودرویی را تا خرداد ماه سال ۱۳۹۸ را رعایت خواهند كرد، اظهار كرد: این برنامه در شورای سیاست گذاری خودرو تصویب شده و قرار نیست تغییری در زمان آن ایجاد شود. آخرین مهلت تعیین شده ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۷ است و اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز روی این مساله و رعایت استانداردها تاكید كردند.
وی همچنین در پاسخ به این كه زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت خودروها در صورت رعایت ۸۳ مورد استاندارد تعیین شده به وجود آمده است، خاطر نشان كرد: سازمان ملی استاندارد در مورد مباحث قیمتی ورود پیدا نمی كند و در این رابطه شورای رقابت و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان مسوول هستند. سازمان استاندارد تنها موظف به ارتقاء كیفیت هاست، چرا كه این مساله با جان و سلامت مردم روبروست.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر بازرسی ادواری اجباری آسانسورها اعلام كرد: در این مساله راهكار قانونی وجود ندارد و ما نمی توانیم به منازل مسكونی ورود پیدا كنیم. باید در این رابطه چاره اندیشی شده و راهكاری پیدا شود تا بتوان به ساختمان های خانگی ورود كرده و آسانسورها را مورد بررسی قرار داد.
پیروزبخت افزود: در ارتباط با ساختمان ها و مراكز دولتی نیز وضع موجود نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده و آسانسورهایی كه پلمب شده بودند اصلاح و یا تعویض شده اند. بعضا در مورد برخی از ساختمان های دولتی در یك ماه سه بار مراجعه صورت گرفته و برخی از این مراكز نیز مورد پلمب قرار گرفته اند.
وی در ادامه و در ارتباط با صحبت های مطرح شده مبنی بر استاندارد لبنیات سنتی نیز عنوان كرد: سازمان ملی استاندارد وظیفه ای در ارتباط با لبنیات سنتی ندارد و در این رابطه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مسوول است.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در نشست مربوط به شورای تایید صلاحیت موسسه استاندارد و اندازه شناسی كشورهای اسلامی با اشاره به این كه در دولت جمهوری اسلامی ایران شورای سیاست گذاری حلال تشكیل شده است، اظهار كرد: با توجه به اهمیت بحث حلال باید هماهنگی لازم بین كشورهای اسلامی ایجاد شود.
وی با اشاره به این كه سازمان ملی استاندارد سازمان حاكمیتی و فرابخشی زیر نظر رییس جمهور است، گفت: بهبود و گسترش روابط بین ایران و تركیه قطعا موثر خواهد بود و حفاظت از محصولات زیر نظر ماست كه نسبت به آن حساس هستیم.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: یكی از طرف های تجاری عمده ایران، تركیه است و طی ۱۰ سال اخیر چندین و چند تفاهم با ترك ها توسط سازمان ملی استاندارد ایران مدنظر قرار گرفته است. بنابراین برای هماهنگی بیشتر باید هر دو كشور از یكدیگر حمایت های لازم را داشته باشند.
همچنین قدیربال – قائم مقام وزارت اقتصاد تركیه – با اشاره به این كه عمده محصولات وارداتی از ایران نفت و پتروشیمی است، اظهار كرد: علاوه بر این محصولات متنوع دیگری به تركیه از طرف ایرانی ها صادر می شود و ما مایل به گسترش روابط تجاری هستیم. علاوه بر این باید بدانید كه اهمیت بخش حلال به خوبی درك شده و كشورهای اسلامی باید در این رابطه گام موثری بردارند، چرا كه در كشورهای غیرمسلمان شركت های قوی و موفقی ایجاد شده كه در حال بهره برداری از این مساله هستند.
وی ادامه داد: بنابراین هرچه سریع تر نیاز است كه جامعه اسلامی نیز اهمیت این موضوع را هرچه بهتر درك كند و تشكیلاتی در این زمینه ایجاد شود.

 

1396/06/23
01:08:41
5.0 / 5
5314
تگهای خبر: منزل , آسانسور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی