رضایی:

قیمت جدید شیر بزودی تعیین می گردد

قیمت جدید شیر بزودی تعیین می گردد مبل زیبا: معاون وزیر جهاد كشاورزی از پیشنهاد نرخ خرید تضمینی جدید برای شیرخام از دامداران اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی نرخ جدید در ستاد تنظیم بازار به تصویب رسیده و ابلاغ می گردد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، شیرخام برپایه قانون افزایش بهره وری بخش كشاورزی و قانون تضمین محصولات كشاورزی به صورت تضمینی خریداری می گردد كه براین اساس دولت هرساله قیمت تمام شده و سود منطقی دامداران را در تولید هر كیلوگرم از این محصول محاسبه و اعلام می كند تا مبنایی برای خرید این محصول پروتئینی از جانب كارخانه های لبنی باشد.

مرتضی رضایی - معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور دام - در این باره به ایسنا، اظهار داشت: نرخ خرید تضمینی شیرخام كه پیش از این ۱۴۴۰ تومان بود مجددا مورد محاسبه قرار گرفت و نرخ پیشنهادی جدید را به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان و ستاد تنظیم بازار ارسال كردیم تا با محاسبه دوباره قیمت تمام شده بتوانیم نرخ جدید آن را به تصویب برسانیم.

وی اضافه كرد: طی سال های گذشته و بعد از آنكه نرخ خرید تضمینی شیرخام در سال قبل به ۱۴۴۰ تومان افزایش یافته بود، هیچ نرخ جدیدی برای این محصول تصویب نشد، در حالیكه هزینه تمام شده برای تولید هر كیلوگرم شیرخام برای دامداران افزایش یافته و آنها با این وضعیت متضرر می شوند.

معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور دام اضافه كرد: گرچه كارخانه های لبنی معتقدند كه قیمت تمام شده برای تولید لبنیات هم بالاتر رفته و برای آنها از نظر اقتصادی به صرفه نیست كه قیمت شیرخام را بالا برند، اما امیدواریم با تصویب و ابلاغ نرخ جدید خرید تضمینی شیرخام از دامداران بتوانیم از آنها حمایت نماییم و بطور قطع تدبیر در این زمینه برای متضرر نشدن صنایع لبنی هم اندیشیده خواهد شد.
1397/03/07
13:57:09
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: بازار , تولید , خانه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی