دكوراسیون مناسب برای اتاق نوزاد

دكوراسیون مناسب برای اتاق نوزاد مبل زیبا: همان طور كه برای لباس نوزاد بیشتر سراغ لباس های نخ پنبه یا لباس هایی كه درصد نخ طبیعی بیشتری دارد می رویم، به همان میزان باید بین جنس وسائل و مبلمان دیگر فضاها با اتاق نوزاد تمایز قائل گردید.


به همان اندازه كه برای تهیه لباس های دلبندی كه در راه دارید یا نوزاد چند ماهه تان زمان می گذارید باید برای تهیه وسایل و مبلمان اتاقش هم وقت و دقت صرف كنید. همان طور كه برای لباس نوزاد بیشتر سراغ لباس های نخ پنبه یا لباس هایی كه درصد نخ طبیعی بیشتری دارد می رویم، به همان میزان باید بین جنس وسائل و مبلمان دیگر فضاها با اتاق نوزاد تمایز قائل شد.
 
 
1- فرش، موكت و پرده
برای انتخاب فرش اتاق كودك سراغ موكت هایی بروید كه برای رده سنی كودك تولید شده یا فرش هایی كه پرز بسیار كمی دارد و فشرده تر است را انتخاب كنید. چون پرز فرش برای ریه نوزاد مضر است.
به گزارش آكاایران: نرم یا زبر بودن را هم حتما در نظر بگیرید. پوست كودك بسیار لطیف تر، حساس تر و آسیب پذیرتر است. البته مراقب باشید به هوای نرم بودن، سراغ فرش ها، زیراندازها یا رواندازهایی كه پرز زیادی در هوا آزاد می كنند نروید.
ذرات ریز موجود در هوا برای ریه حساس نوزاد بسیار آسیب زا است. به همین خاطر جنس و مواد به كار رفته در پرده، فرش، موكت یا حتی مبلمان اتاق كودك نباید مشابه یك فضای بزرگسال در نظر گرفته شود.
 
2- پتو، ملحفه و لحاف
پتو و لحاف روی تخت نوزاد باید از الیاف طبیعی تهیه شده باشد. هر چقدر پارچه طبیعی تر باشد برای نوزاد تازه متولد شده بهتر است. بنابراین دور پارچه های الیاف مصنوعی را یك خط قرمز بكشید!
یادتان نرود كه پتو و لحاف نوزاد باید در فاصله زمانی نزدیك و با محلول ملایم و مناسب شست و شو و سپس خوب آبكشی شود.
از بالش غافل نشوید. قرار است فرزند شما زمان زیادی سرش را روی بالش بگذارد و نفس بكشد. پس حتما مواد درونی آن باید فاقد پرز، بو، یا هر ماده حساسیت زایی باشد. به علاوه حتما در فاصله زمانی چند ماهه بالش را عوض كنید، چون باكتری ها زود در تاروپود بالش جا خوش می كنند و می توانند سلامت كودك شما را به خطر بیاندازند.
 
3- سرویس خواب و مبلمان
زمان خرید تخت نوزاد آن را بو كنید! بوی چسب، بوی مشتقات چوب، بوی رنگ و... به ویژه اگر به تازگی ساخته شده باشد مناسب ریه یك بزرگسال هم نیست چه برسد به یك كودك تازه متولد شده!
مبلمان اتاق نوزاد نباید نوك تیز باشد یا زاویه ای تند داشته باشد. بهتر است از مبلمانی با گوشه های گرد در این فضا استفاده كنید. مثلا برای تهیه تخت خواب، میز یا كمد سراغ نمونه هایی بروید كه گوشه های تیز ندارند. به خصوص تخت خواب های فلزی كه تزیینات نوك تیز دارد هرگز گزینه مناسبی نیستند.
فضای زیر تخت اتاق نوزاد حتما و حتما كشو داشته باشد، در غیر این صورت روی زمین زیر تخت وسیله ای قرار ندهید، مگر اینكه لااقل هفته ای سه مرتبه كامل زیر تخت را تمیز كنید. نباید هیچ گرد و غباری زیر تخت باشد، هم به این دلیل كه وارد مجرای تنفسی حساس دلبندتان نشود و هم قدری بزرگتر كه شد، زیر تخت خواهد غلتید و خزید!
 
4-آشپزخانه | دكوراسیون
اتاق نوزاد اگر قرار است رنگ آمیزی شود از چند ماه قبل باید این كار انجام شود تا هیچ اثری از بوی رنگ در فضا باقی نماند. حتی اگر اتاق را كاغذ دیواری هم می كنید زمانی را در نظر بگیرید تا به خوبی روی دیوار بچسبد و بوی چسب و مواد آن باقی نماند.
بهتر است در اتاق نوزاد گل و گیاه قرار ندهید. گاهی رایحه گل هم برای یك كودك تازه متولد شده آزار دهنده است. اما قدری كه بزرگ تر شد، از گیاهان تصفیه كننده هوا حتما در خانه استفاده كنید.
بهترین پرده برای اتاق نوزاد "شید" است كه به واسطه آن بتوان نور را تنظیم كرد. بهتر است مدلی را انتخاب كنید كه پشت پارچه آن نور را دفع كند و برای نوزاد آزاردهنده نباشد و به علاوه فقط با كنترل خودتان و زمانی كه خواستید فضا روشن شود.
* شید همان پرده هایی است كه به كركره ای و... معروف شده اند. نمونه های بسیار متنوعی دارد و مهمترین مزیتش به این است كه قابلیت تنظیم نور را دارد. به خصوص نمونه های جدیدتر كه غلتان هستند و دست شما را در انتخاب میزان نور بازتر می گذارند.
1396/07/12
23:21:48
5.0 / 5
5260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی