رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:

هویت همگان را داریم، سفره قاچاق چیان جمع می گردد

هویت همگان را داریم، سفره قاچاق چیان جمع می گردد مبل زیبا: رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار نمود: با همكاری جدید ستاد با سازمان ثبت احوال، سفره خیلی از قاچاقچیان به علت داشتن اطلاعات جامع از هویت افراد، جمع می شود، چراكه در گذشته حتی شاید تشخیص ایرانی یا اتباع خارجی بودن افراد در مرزها زمان زیادی طول می كشد اما اكنون با یك دكمه اطلاعات شخصی و هویت افراد مشخص می گردد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز امروز با سازمان ثبت احوال كشور تفاهم نامه همكاری منعقد نمودند. در این مراسم علی مویدی خرم آبادی - رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز - اظهار خرسندی و امیدواری كرد كه با انعقاد این تفاهم همكاری، این دو سازمان زمینه های فرصت طلبی قاچاق چیان و ضربه های اقتصادی برچیده شود.
وی اظهار نمود: جایگاه ثبت احوال برای هر كشوری مهم می باشد، چراكه اطلاعات جمعیتی كه در اختیار ثبت احوال است، اساس برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های حاكمیت است و اگر كشور به جایی رسیده، از همین طریق است كه اطلاعات جمعیت كشور را در اختیار دارد.
مویدی اضافه كرد: با اطلاعات دقیق جمعیتی می توان برنامه های مناسب و موثر تولید و تدوین كرد. اگر كشوری در مورد جمعیت خود، اطلاعات كامل و كافی نداشته باشد در برنامه ریزی، مدیریت و اجرا مشكل پیدا می كند.
به گفته رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، یكی از دستاوردهای نظام طی سالهای اخیر این است كه با داشتن اطلاعات جمعیت، در همه حوزه های برنامه ریزی، پشتیبانی، اقتصادی، اجتماعی و...به سمتی حركت كرده مكمل یكدیگر و در خدمت كشور و جامعه بوده است.
وی تصریح كرد: امروزه بخش اعظمی از صدمه های وارده به بخش های مختلف، خصوصا اقتصاد كشور كه باعث قاچاق كالا و ارز شده، به علت نبود اطلاعات كامل و به روز افراد و شخصیت ها است. جلوگیری از قاچاق و امثال اینها در سال های گذشته به نحو احسن انجام نشده است. اما در دولت یازدهم و دوازدهم امید حاصل شد كه بتوان با اطلاعات اشخاص كه سازمان ثبت احوال در اختیار می گذارد، در جهت حاكمیت الكترونیك برنامه ریزی های مناسب صورت گیرد.
مویدی اضافه كرد: با راه اندازی سیستم های كارت هوشمند ملی، خیلی از مشكلات حل شد، چراكه در گذشته سامانه ها نمی توانستند پاسخگو باشند اما هم اكنون هوشمند و الكترونیكی شدن خدمات، سبب شده شرایط اقتصادی و قاچاق كنترل شود.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق و كالا خاطرنشان كرد: بی گمان دستگاهی كه می توان گفت نقش مادر داشته و با سایر دستگاه ها متفاوت می باشد، سازمان ثبت احوال بوده كه استقلال و اعلام آمادگی كرده است.
مویدی اظهار داشت: این تفاهم نامه آغازی خواهد بود برای كاهش فرصت طلبی ها كه حیات خویش را در عدم هماهنگی و تعامل ما می دانند. از این پس سفره خیلی از قاچاقچیان كالا و... به علت داشتن اطلاعات جامع از هویت افراد، جمع خواهد شد. چراكه در گذشته حتی شاید تشخیص ایرانی یا اتباع خارجی بودن افراد در مرزها زمان زیادی طول می كشد اما اكنون با یك دكمه همه اطلاعات شخصی و هویت افراد مشخص می گردد.
ادامه دارد... د.


1397/05/01
14:31:43
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , سازمان , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی