كمك میلیاردی به كشاورزان قربانی جنگ طلبی تجاری ترامپ

كمك میلیاردی به كشاورزان قربانی جنگ طلبی تجاری ترامپ مبل زیبا: دولت دونالد ترامپ ۱۲ میلیارد دلار به كشاورزانی كمك خواهد نمود كه از افت قیمت محصولات و دام در بحبوحه تشدید جنگ تجاری صدمه دیده اند.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، سونی پردیو، وزیر كشاورزی آمریكا اظهار نمود این كمك به اشكال مختلف شامل پرداخت مستقیم به كشاورزان، خرید كالا برای برنامه های كمك غذایی و افزایش كوشش برای گسترش بازارهای صادراتی جدید آمریكا خواهد بود.

نمایندگان جمهوریخواه ایالت های زراعی در كنگره كه اخطار داده بودند طرفداران وفادار ترامپ از سیاست های تجاری وی صدمه دیده اند، از این بسته كمك به كشاورزان انتقاد كردند و معتقد بودند اگر جنگ تجاری كه قیمت سویا و سایر محصولات را پایین برده است، تمام می شد كمك بهتری به كشاورزان بود.

جری موران، سناتور جمهوریخواه از ایالت كانزاس اظهار نمود: هیچگاه پول كافی برای حل مشكل ناشی از تعرفه های چین روی كالاهای آمریكایی وجود نخواهد داشت. كشاورزان و دامپروران می دانند كه دولت ترامپ به آنها اهمیت می دهد اما آنها نگران تعرفه ها هستند.

برنامه كمك مالی كه نیازی به تایید كنگره ندارد دو روز قبل از سفر ترامپ به آیوا كه بزرگترین ایالت تولیدكننده سویا است، اعلام گردید.

وزیر كشاورزی آمریكا اعلام نمود تا اول سپتامبر جزئیات بیشتری درباره این كمك اعلام خواهد شد.

كمك زراعی بیشتر، مرهمی برای تولیدكنندگانی خواهد بود كه به علت اختلافات تجاری آمریكا با چین، كانادا و سایر شركای تجاری كه خریدار عمده خوك، سویا و سایر محصولات كشاورزی آمریكا هستند، با افت قیمت ها و افزایش ذخایر محصول روبرو شده اند.

كشاورزان بخش مهمی از پایگاه سیاسی روستایی هستند كه ترامپ را انتخاب كردند. وی به آنها وعده داده كه آمریكا از جنگ تجاری پیروز خارج خواهد شد و آنها هم این پیام را پذیرفته اند اما ادامه اختلافات تجاری امكان دارد بر حمایت آنها تاثیر بگذارد.

كالاهای كشاورزی كه تحت پوشش این كمك قرار می گیرند، شامل كالاهای مهمی مانند سویا، گندم، شیر و سبزیجات هستند.

كشاورزی صنعت مهمی در آمریكا است كه مازاد تجاری دارد كه پیش بینی می گردد امسال به ۲۱ میلیارد دلار برسد. كانادا، چین و مكزیك سه خریدار بزرگ محصولات كشاورزی آمریكا هستند و ۴۳ درصد از خرید این محصولات در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص دادند اما این سه كشور اكنون درگیر اختلافات تجاری عمیقی با آمریكا شده اند.

سویا كه دومین محصول پرارزش آمریكا بعد از ذرت است، از جنگ تجاری به شدت صدمه دیده است. صادرات سویا به چین در سال میلادی گذشته حدود یك سوم از درآمد صادراتی این دانه روغنی را تشكیل داد. وزارت كشاورزی آمریكا ماه جاری پیش بینی كرده قیمت خرید سویا از كشاورزان در سال آینده ۷۵ سنت كاهش خواهد یافت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قبل از اعلام تلافی های تجاری، پیش بینی شده سود زراعی آمریكا به پایین ترین میزان در ۱۲ سال قبل برسد. سازمان های كشاورزی شامل انجمن سویای آمریكا تاثیر تعرفه ها بر كشاورزی را ویرانگر خوانده اند.
1397/05/03
15:25:56
5.0 / 5
4162
تگهای خبر: تولید , دلار , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی