معاون امور بین الملل قوه قضائیه:

فتنه اقتصادی، توطئه استكبار مقابل ایران است

فتنه اقتصادی، توطئه استكبار مقابل ایران است مبل زیبا: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اظهار داشت: امروز استكبار برنامه های زیادی مقابل ما دارد كه یكی از آنها فتنه اقتصادی می باشد و دیگری عدم كارآمدی نظام كه هر دو سوار بر هم هستند.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، محمدجواد لاریجانی قبل از ظهر یكشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان كرمان به تبیین چالش های تجارب انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی یك حادثه بزرگ تاریخی است كه سرآغاز دو جریان است بنای نظام مدنی جامع برمبنای تفكر دوده (ع) و مكتب اسلامی و جریان بیداری اسلامی كه محدود به مرزهای كشور نمی گردد.
وی اضافه كرد: تاثیر جمهوری اسلامی در شعائر گویاست، تفاوت یك حادثه تاریخی با یك جریان اجتماعی در این است جریان اجتماعی با محیط خود چالش دارد و جلو می رود و آغازین چالش این است كه ما می خواهیم انقلاب را برمبنای نضج اسلامی شكل بدهیم.
معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اظهار داشت: بحث اول من در چالش جمهوری اسلامی برای نسل جدید است؛ پس انقلاب اسلامی حادثه بزرگی بود و دو جریان را استارت زد یكی تجربه ای در داخل مرزهای خودمان و دیگری مرزهای خارج از كشور است.
وی اضافه كرد: اسلام مدنی برمبنای عقل سكولار است اسلام دین جامعی است خصوصی ترین جنبه های زندگی شامل حب، محبت و عشق را در خود جای داده است كه به همه جهات مدنی زندگی ما ارتباط دارد.
رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه اشاره كرد: هر بخش از قرآن را كه نگاه می نماییم اخلاقیات را می بینیم.
وی بیان داشت: شبه سوم مربوط به عرب و عجم بودن است كه در این خصوص مقالات بسیاری در ارتباط اگرچه اسلام دین خشنی است به سبب این كه در میان اعراب پدید آمده است. اما اسلام دین عمومی است و عرب و عجم و جهان شمول نبودن ندارد. برخی معتقدند كه اسلام سبب عقب ماندگی كشور خواهد شد اما حالا و پس از ۴۰ سال شاهد پیشرفت ها و توانمندی های بسیاری هستیم.
نظام مدنی ایران بزرگترین دموكراسی غرب آسیا را دارد
لاریجانی اظهار داشت: نظام مدنی ما بزرگترین دموكراسی غرب آسیا را دارد و یكی از بزرگترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است مشروعیت نظام ما مشروعیت ولایت فقیه است.
وی تصریح كرد: جالبتر این كه برمبنای تفكر اسلامی در نظام مدنی ساز و كارهای دموكراتیك جانمایی شده در كشور ما انجام شده و این دستاورد عظیمی است كه غرب خیلی از آن می ترسد و واهمه دارد.
وی اشاره كرد: چالش بعدی چالش اثباتی است انقلاب در چنین چالش هایی پدید آمده است مكتب دوده (ع) را پایه ای جهت زندگی مدنی قرار دهیم.
لاریجانی اضافه كرد: مكتب دوده (ع) را بعنوان پایه ای جهت زندگی مدنی باید تبلیغ نماییم و این مبحث جالبی است كه شیخ صدوقی از امام صادق (ع) نقل كرده است كه نفع و ضرر خودرا در میزان اسلامی تشخیص و برمبنای آن نفع عمل كند.
وی افزود: شیعیان باید كارشان مرتب باشد و برمبنای دستورالعملهای انبیا و دوده (ع) هر روز برنامه داشته باشند.
فتنه اقتصادی، توطئه استكبار مقابل ایران
معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: امروز استكبار برنامه های زیادی مقابل ما دارد كه یكی از آنها فتنه اقتصادی می باشد و دیگری عدم كارآمدی نظام كه هر دو سوار بر هم هستند.
لاریجانی با بیان این كه جای خالی مكتب اسلام را چیزی پر نمی كند، اظهار داشت: امروز برای مكتب اسلام جای زیادی باز شده و مردم كشورهای دیگر می خواهند بدانند مكتب مردم ایران چیست و ما مكتب دوده (ع) را بعنوان پایه زندگی عملی باید قرار دهیم.
وی اضافه كرد: ائمه بصیرت را مبتنی بر مفهوم عقل عنوان می كنند عقل در لسان دوده (ع) یعنی ما نفع و ضرر خودمان را برمبنای اسلام تشخیص دهیم و عمل نماییم.
لاریجانی اظهار داشت: امروز توطئه هایی كه مقابل ما دارد بسیار زیاد است فتنه اقتصادی و عدم كارآمدی كه مسئله جدی است بدین سبب خیلی مهم می باشد كه ما دشمن را بشناسیم و حربه های آنرا تشخیص دهیم.
وی بیان داشت: دشمن برنامه های بسیاری دارد ما باید فرزندانمان را طوری تربیت نماییم كه زمانی كه صحبت هایشان را می شنویم تشخیص دهیم حرف دشمن است یا نه.
لاریجانی اظهار داشت: سلامت محیط زندگی خانه افراد به معنای سلامت خود فرد، خانواده و اطراف محیط زندگیش است باید زندگیمان را برمبنای مكتب دوده (ع) اثباتی بسازیم.
كارخانه های دروغ سازی دشمنان اعتماد مردم را هدف قرار داده است
لاریجانی اشاره كرد: بحث دیگر چالش معاندان است در حوادث ۸۸ و آشوب های پیرامون آن خیلی ها نگران بودند كه مملكت از دست رفت و دشمن با تمام سرمایه گذاری خود فكر كرد كه كار نظام تمام است اما با شكست مواجه گردید.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه عنوان داشت: غربی ها بعدها دلیل این شكست را شجاع بودن رهبر معظم انقلاب، بصیرت و آگاهی مردم، موثر بودن ركن فضایی و امنیت و به خصوص سپاه اعلام نمودند و به این نتیجه رسیدند كه قسمت بصیرت مردم نكنه مهمی است و این كه كجا ها را هدف قرار دهند كه مردم دیگ سنسورهایشان كار نكنند. در این راستا با تبلیغات كذب خواستند اعتماد مردم نسبت به مسئولان را از بین ببرند و انواع كارخانه های دروغ سازی را به راه انداختند.
وی اظهار داشت: دعوای حقوق بشری ما در غرب سر یك مسئله است آیا مردم حق دارند برمبنای معیارهای اسلامی زندگیشان را تنظیم كنند یا خیر؟ غربی ها معتقدند ما حق نداریم.
نشخوار مدرنیته قرن نوزدهم را به خورد مردم نمی دهیم
لاریجانی اضافه كرد: پایگاه دیگری كه دشمن روی آن عملیات انجام می دهد مسئله عفت عمومی است؛ عفت عمومی به معنای عفت بر معیار اسلامی است.
وی افزود: دشمن روی دو محور عفت عمومی در «حیا در زنان» و «غیرت در مردان» كار می كنند و دارند آنرا موشك باران می كنند.
دبیر ستاد بین المللی حقوق بشر قوه قضائیه تصریح كرد: این بحث مسئله جدی است كه نه تنها تدین كه استقلال و آینده كشور ما باز به آن وابسته است و این دو عامل مهم زندگی مدنی محسوب می شوند و این دو انتخاب خوبی هستند كه حافظ زندگیمان است.
لاریجانی بیان داشت: حكومت و نظام باید با بی حجابی روبرو شود هم در مرد و هم در زن، امروز شعار فمنیست پست مدرن با شعار اسلامی ما همخوانی ندارد و ما نشخوار هزار بار جویده شده مدرنیته قرن نوزدهم را به خورد مردم نمی دهیم.

1397/09/18
14:11:20
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: اقتصاد , امنیت , خانه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی