دادستان تهران تاكید كرد؛

ضرورت تهیه دستورالعمل مبارزه با سرقت و تمركز بر اقدامات پیشگیرانه

ضرورت تهیه دستورالعمل مبارزه با سرقت و تمركز بر اقدامات پیشگیرانه مبل زیبا: جعفری دولت­ آبادی با خاطرنشان كردن تشدید تحریم ها و جنگ اقتصادی آمریكا مقابل ایران، بر ضرورت تغییر راهبردها در سال ۹۸ تاكید نمود.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، نشست جلوگیری از جرایم در رابطه با سرقت با حضور سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، رئیس پلیس آگاهی تهران، سرپرستان نواحی دادسرای تهران، قضات شعب ویژه سرقت و فرماندهان پایگاه­ های آگاهی تهران بزرگ در پنجم اسفند­ماه به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اجرا شد.
جنگ اقتصادی آمریكا مقابل ایران
جعفری دولت­ آبادی با خاطرنشان كردن تشدید تحریم ها و جنگ اقتصادی آمریكا مقابل ایران، بر ضرورت تغییر راهبردها در سال ۹۸ تاكید نمود.
وی با اشاره به نقش شرایط اقتصادی بر ایجاد ناامنی و تلاش دشمن برای دامن زدن به اعتراضات در سال آینده، اضافه كرد: برخی پدیده­ های اجتماعی مانند گرانی­ كالاها، افزایش جرایم در حوزه سرقت را به دنبال داشته؛ پس باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود؛ تا امنیت عمومی مختل نشود.
دادستان تهران اشاره كرد: در سال آینده باید راهبردها و اولویت قائل شدن برای اجرای طرح های دولت به­ گونه ای باشد كه سبب امیدواری مردم شود.
ایجاد امید، افزایش اعتماد و كارآمدی سه راهبرد ضروری برای اداره كشور
جعفری دولت ­آبادی با تاكید بر انجام اقدامات انقلابی و جهادی در حوزه معیشت مردم توسط قوه مجریه، گفت: زمای كه كشور درگیر جنگ اقتصادی می باشد، راهبردها باز باید تغییر كند؛ بعنوان مثال طی هشت سال دفاع مقدس با عملیات­ های به­ موقع، طرح های دشمن خنثی می ­شد و این اقدامات سبب افزایش اعتماد و امید مردم به نظام گردید.
دادستان تهران ایجاد امید در مردم، افزایش اعتماد به مسئولین نظام و تقویت كارآمدی را از مهم­ترین مواردی دانست كه در این برهه از زمان می­بایست بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاكید بر ضرورت افزایش كارآمدی در مجموعه قضایی و انتظامی اظهار داشت: مردم باید از بازگشت به مراجع قضایی و پلیس نتیجه بگیرند و نباید ناكارآمدی برخی دستگاه ­ها تاثیر سوء و نامطلوب بر روند اقدامات دستگاه ­ها داشته باشد.
جعفری دولت ­آبادی مجموعه قضایی و انتظامی را از سرگردان كردن ارباب رجوع و امروز و فردا كردن در انجام كارها برحذر داشت و اعلام داشت: این قبیل رفتارها توجیهی ندارد و قابل پذیرش نمی ­باشد.
برخورد قاطع با فساد و جرایم
دادستان تهران با تاكید مضاعف بر انجام اقداماتی در امتداد جلب اعتماد عمومی، به گلایه های مردم در حوزه سرقت اشاره نمود و این گزاره كه دستگاه قضایی سارقین را آزاد می­ كند، را نادرست خواند و گفت: اما مردم در عین حال انتظار اقدام قاطع دارند و نباید تصور نمایند كه دستگاه قضایی و پلیس با سارقان برخورد نمی نماید.
جعفری دولت ­آبادی با یادآور شدن این مساله كه نظارت و بازرسی­ باید جدی گرفته شود، این مساله را از موثرترین اقدامات در ارتباط با جلب اعتماد مردم دانست.
دادستان تهران به حضور پرشكوه مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن اشاره نمود و اظهار داشت: اقدامات مسئولان باید به­ گونه­ ای باشد كه حضور مردم در صحنه تداوم یابد.
وی اضافه كرد: با عنایت به این­كه تهدیدهای اقتصادی محور در سال ۹۸ ادامه خواهد یافت، تمركز بر جرم سرقت راهبردی لازم است كه باید مورد توجه قضات دادسرا و فرماندهان پلیس قرار گیرد.
جعفری دولت ­آبادی اشاره كرد: انتظار می­رود اقدامات نظارتی دستگاه­ های اجرایی و قضایی در حوزه جرایم و مسائل اقتصادی بیشتر شود و امیدواریم با همكاری بسیج محلات خصوصاً در شرق استان تهران بتوانیم اقدامات شایان توجهی در حوزه جلوگیری از ارتكاب جرم سرقت انجام دهیم.
تشكیل شعب ویژه سرقت در نواحی دادسرا
دادستان تهران با تاكید بر لزوم تشكیل و راه ­اندازی شعب ویژه سرقت در نواحی دادسرا گفت: از اعطای مرخصی به سارقین حرفه­ای خوداری شود.
وی با اشاره به طرح دستگیری محكومان متواری اشاره كرد: تهیه دستورالعمل سرقت و تمركز بر اقدامات پیشگیرانه در دستور كار پلیس و سایر دستگاه­ های مرتبط قرار گیرد و معاونین و دادستان­ های شهرستان در حوزه پیشگیری فعال­تر باشند.
دادستان تهران گفت: تجربه اخیر در پرونده­ های اقتصادی نشان می ­دهد هرگاه دستگاه قضایی و پلیس نسبت به موضوعی متمركز شوند، به نتایج قابل قبولی دست خواهند یافت؛ در مورد سرقت باز باید بوسیله ایجاد شعب ویژه این امر تحقق یابد.
جعفری دولت­ آبادی از سرپرستان نواحی خواست: در تمام نواحی با مسئولین پلیس و بسیج در مناطق خود پیرامون جرم سرقت جلسه برگزار كنند و در اسفند­ماه بر روی جرم سرقت تمركز نمایند؛ وی با اشاره به موفقیت دادستانی تهران در اجرای كامل بخش رد مال پرونده گروه امیر منصور آریا، گفت: پرونده ­های رد مال باید مدیریت شود و در جهت اجرای كامل احكام مربوطه اقدامات موثر صورت گیرد.
سرعت، دقت، شفافیت و قاطعیت شاخص ­های مبارزه با جرایم مهم
دادستان تهران اضافه كرد: با مجرمین سابقه ­دار برخورد قاطع شود و كشیك ­های چهارشنبه سوری و ایام تعطیلات باز برقرار شود و نسبت به اجرای صحیح كشیك ­ها نظارت لازم صورت گیرد.
جعفری دولت ­آبادی به ضرورت انجام اقدامات فوق ­العاده در پرونده­های مهم اشاره نمود و اظهار داشت: در پرونده هایی همچون باقری درمنی و مظلومین، برخورد قاطع صورت گرفت و مردم با اجرای این احكام امیدوار شدند.
دادستان تهران برضرورت سرعت، دقت، شفافیت و قاطعیت در برخورد با سارقین و پرونده ­های مهم اصرار كرد و اظهار داشت: با همكاری دستگاه قضایی و پلیس و تمركز بر مبارزه با این­گونه جرایم، كسانی كه برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم نقشه كشیده ­اند، ناكام خواهند ماند. دكتر جعفری دولت آبادی آقای نشیبی معاون دادستان تهران را بعنوان سرپرست دادسرای ویژه سرقت در شرق تهران معرفی نمود. این دادسرا به پرونده ­های سرقت در نواحی ۴، ۷، ۸ و ۱۴ رسیدگی خواهدنمود.
استفاده از ظرفیت­ های مغفول در مبارزه با سرقت
سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی كشف جرم كلانتری ها نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: این مساله حكایت از آن دارد كه ما توانسته­ ایم از ظرفیت­ های مغفول در كاهش جرم سرقت به خوبی استفاده نمائیم.
سردار رحیمی اضافه كرد: پلیس آگاهی با مجرمان باندی و حرفه ­ای برخورد قاطع و قدرتمندانه ­ای دارد و این روند ادامه خواهد داشت؛ بطوریكه همكاران ما ۹۰ درصد كار اطلاعاتی و ۱۰ درصد كار عملیاتی انجام می­ دهند و بر همین مبنا واحد تجسس كلانتری ها تقویت شده است.
فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: با دستگیری ۵۹ هزار و ۹۹۲ نفر سارق در یازده ماهه نخست سال جاری، بالغ بر ۱۴۵ هزار فقره سرقت كشف شده است و این امر موید افزایش ۱۰ درصدی كشف سرقت است.
وی با تاكید بر ورود جدی و میدانی در بخش جلوگیری از وقوع جرم، اشاره كرد: بخش خصوصی و دستگاه ­های دولتی در بخش هزینه­ و نصب دوربین برای افزایش احساس امنیت، به نحو مطلوب همكاری نمی ­كنند.

1397/12/07
20:06:13
5.0 / 5
4815
تگهای خبر: اقتصاد , امنیت , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی