وزیر كشور:

بازسازی خانه های مناطق سیل زده تا آخر خرداد تمام می شود

بازسازی خانه های مناطق سیل زده تا آخر خرداد تمام می شود به گزارش مبل زیبا وزیر كشور اظهار داشت: بنا داریم خانه هایی كه احتیاج به بازسازی و نوسازی دارند تا آخر خرداد ۹۸ آماده و در اختیار هموطنان در مناطق سیل زده قرار گیرند.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی، بامداد امروز در نشست كمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده كشور كه در وزارت كشور برگزار شد، اظهار داشت: در نشست كمیته بازسازی و نوسازی كه امروز برگزار شد، دستگاه های مختلفی كه در این كمیته عضو هستند گزارش های مختلف خویش را عرضه دادند. تمام مسكن هایی كه تخریب شده و احتیاج به بازسازی و نوسازی دارند، كاملاً شناسایی شده، شناسنامه برای آنها تعیین شده، خسارت ها و برآوردها هم مشخص شده است.
وی اضافه كرد: خرید انبوه مصالح در دستور كار قرار گرفته و در حال انجام شدن است. جلسات متناظر با این كمیته هم در استان ها تشكیل شده و پیگیر كارها هستند، امر تحقیقات و بازسازی به سرعت انجام می شود.
وزیر كشور با اشاره به زمانبندی كه برای بازسازی و نوسازی منازل صدمه دیده در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ما تا آخر خرداد زمانبندی را برای بازسازی و نوسازی منازل صدمه دیده در نظر گرفته ایم و امیدواریم كه این زمان نیاز به تجدید مجدد نداشته باشد.
وی اظهار داشت: ان شاءالله تا آخر خرداد مردم می توانند در خانه های خودشان (همان خانه هایی كه نیاز به بازسازی و نوسازی دارند) سُكنی گزینند و همینطور در همین راستا قراردادهای مشاركتی با دستگاه های مختلف بسته شده كه بعنوان مثال بسیج ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار، كمیته ۱۰ هزار، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حدود ۱۰ هزار خانه را برای بازسازی و نوسازی در نظر گرفته اند تا عملیات بازسازی و نوسازی را بر روی آنها انجام دهند.
رحمانی فضلی در تشریح كمك ها در حوزه مشاركتی اظهار داشت: تیم هایی كه بنا دارند به صورت مشاركتی در مناطق سیل زده فعالیت كنند، ما كمك های بلاعوضی كه از جانب دولت عرضه می شود، تسهیلاتی كه از جانب بانك ها داده می شود و دیگر منابع موجود را در اختیار اینها قرار می دهیم و این تیم ها هم زیر نظر بنیاد مسكن به فعالیت برای ساخت و ساز می پردازند. البته هزینه هر ساخت و ساز را بنیاد مسكن برای این گروه ها مشخص می كند.
وی افزود: هر كسی یا هر دستگاه یا هر فردی كه بخواهد در مناطق كمك نماید می تواند زیر نظر بنیاد مسكن به فعالیت بپردازد و به همنوعان خود كمك نماید.
وزیر كشور در ارتباط با بحث معیشت مردم در مناطق سیل زده اظهار داشت: وسایل زندگی تا به امروز بالغ بر ۱۰۰ هزار مورد تهیه و در اختیار مردم سیل زده قرار داده شده است. به دستگاه های مختلف هم اعلام نموده ایم كه وسایل را در میان مردم توزیع كنند، به نسبت اینكه منازل آماده می شوند، وسایل هم به مردم داده می شوند.
وی خاطرنشان كرد: در این نشست تاكید كرده ایم ستادهای استانی باید بیشتر از پیش فعال شوند. استان هایی كه بعنوان استان معین در نظر گرفته شده اند به وظایف مشخص خودشان عمل كنند.
رحمانی فضلی در انتها تصریح كرد: همان گونه كه رئیس جمهور دستور داده بود، ان شاءالله تا نوروز ۹۹ تمام مسكن هایی كه در سیلاب تخریب شده اند، ساخته شوند و مردم در شب عید در خانه های خودشان باشند و خانه هایی كه احتیاج به بازسازی و نوسازی دارند، حداكثر تا آخر خرداد كارشان تمام شود.

منبع:

1398/02/19
12:23:54
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: خانه , دستگاه , دولت , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی