وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت:

ایجاد تعادل بین بازار و تولید در وزارتخانه یكپارچه راحت تر است

ایجاد تعادل بین بازار و تولید در وزارتخانه یكپارچه راحت تر است به گزارش مبل زیبا وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت اعتقاد دارد كه مدیریت متمركز و منسجم، تصمیم گیری سریع و شجاعانه و واگذاری تصدی گری ها به مردم در وزارتخانه ادغام شده بهتر انجام می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، امروز (چهارشنبه) نشست كارشناسی بررسی ابعاد تشكیل وزارت بازرگانی با حضور وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، دبیركل كنفدراسیون صادرات و رئیس كمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران و نایب رییس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین برگزار گردید.
در این نشست، مهدی غضنفری - وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت - با اشاره به اینكه بهتر است در شرایط فعلی ادغام وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت را حفظ نماییم و برای تفكیك زود است، اظهار داشت: شب گذشته رئیس جمهور در مراسم افطاری مقام معظم رهبری به لزوم مدیریت متمركز و منسجم، تصمیم گیری سریع و شجاعانه و واگذاری تصدی گری ها به مردم اشاره نمود.
وی اضافه كرد: باید بررسی شود كه این لزوم ها در كدام نوع از وزارتخانه ها عملی می شود.
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دهم، با عنایت به اینكه در وزارتخانه ادغام شده وزیر باید برای هر دو بخش صنعت و بازرگانی تصمیم گیری كند، سرعت تصمیم گیری در این وزارتخانه بیشتر می شود. از سوی دیگر چون در وزارتخانه ادغام شده كار وزیر سنگین است زمینه برای واگذاری ها و كاهش تصدی گری دولت بیشتر فراهم می شود.
وی اضافه كرد: همینطور ایجاد هماهنگی و تعادل بین دو بخش بازار و تولید هم در وزارتخانه ادغام شده بهتر مدیریت می شود.
غضنفری همینطور با اشاره به اینكه دولت باید به سمت چابك سازی بیشتر حركت نماید، اظهار نمود: چابك سازی از راه وزارتخانه ادغامی بیشتر امكان پذیر است و از سوی دیگر كسی نمی تواند تضمین كند كه در صورت تفكیك وزارتخانه ها، وضعیت تولید و تجارت بهتر شود چون كه ریشه مشكلات به این تفكیك برنمی گردد.
در ادامه این نشست جمشید نفر - دبیر كنفدراسیون صنعت ایران - با تفكیك وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت اعلام موافقت نمود و اظهار داشت: زمانی كه برای تجارت یك مركز جداگانه وجود داشت وضعیت برای صادركنندگان بهتر بود.1398/02/26
16:02:00
5.0 / 5
4281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی