در دانشگاه تربیت مدرس صورت گرفت

ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز سازگار با MRI

ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز سازگار با MRI مبل زیبا: پژوهشگران دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس موفق به طراحی و ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز (tDCS) سازگار با MRI شدند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، محققان آزمایشگاه سامانه های شبیه ساز دانشكده برق و كامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس با سرپرستی دكتر محمدرضا مؤمنی و دكتر محمد رستمی با عنایت به نیاز كشور به تجهیزات نوین در تحقیقات علوم شناختی، برای اولین بار در ایران موفق به طراحی و ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز (tDCS) سازگار با MRI شدند.

دستگاه های تحریك الكتریكی مغز كه قبل از این توسط خیلی از شركت های داخلی و خارجی ساخته شده اند، قابلیت استفاده همزمان در دستگاه MRI را نداشتند و این امر سبب شده بود در تحقیقات علوم شناختی كه همزمان به تحریك الكتریكی مغز و تصویربرداری نیازمند است، وقفه بزرگی ایجاد شود.
به قول محققان دانشگاه تربیت مدرس با طراحی و ساخت این دستگاه جدید از این پس شاهد پیشرفت های شگرفی در تحقیقات علوم اعصاب به خصوص علوم فراشناختی در كشور خواهیم بود.

گفتنی است با طراحی و ساخت این دستگاه در دانشگاه تربیت مدرس، ایران بعنوان چهارمین كشور در طراحی و ساخت تجهیزات نوین در تحقیقات علوم شناختی سازگار با MRI شناخته شد. قبل از این تنها ۳ كشور دارای فناوری ساخت این تجهیزات بودند.
منبع:

1398/03/19
15:19:16
5.0 / 5
4559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی