دژپسند:

برخی مجوزها تولید را متوقف می كند

برخی مجوزها تولید را متوقف می كند مبل زیبا: وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به لزوم حذف مجوزهای زائد برای بهبود فضای كسب و كار اظهار داشت كه وجود بعضی از این مجوزها موجب توقف قسمتی از فعالیت های تولیدی می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از "نقشه راه عملیاتی بهبود محیط كسب و كار و صدور یكپارچه مجوزهای صنفی از درگاه ملی مجوزهای كشور" با اشاره به اینكه به ازای هر ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش اعتبارات عمرانی یك درصد رشد اقتصادی افزایش پیدا خواهد كرد، اظهار نمود: برای افزایش یك درصدی رشد اقتصادی همین طور باید تا ۱۷ درصد فضای كسب و كار را بهبود دهیم. اگر بتوانیم ۲۲ رتبه را در فضای كسب و كار بهبود دهیم باید یك درصد رشد اقتصادی غیرنفتی را اضافه نماییم و اگر این روند را سه سال ادامه دهیم می توانیم به رتبه ۷۰ در دنیا دست پیدا نماییم.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه مجوزها در بسیاری اوقات نقش غل و زنجیر را بر پای فعالان اقتصادی ایفا می كنند، اظهار داشت: برخی این مجوزها می توانند قسمتی از فعالیت های تولیدی را متوقف كنند.
دژپسند با بیان این كه حالا كه با محدودیت های تعدیل مالی مواجه هستیم باید در حوزه بهبود فضای كسب و كار مزیت هایی را ایجاد نماییم، این مساله را عاملی برای جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی توصیف كرد.
وی ارتباط بین هوشمندسازی اقتصاد و بهبود فضای كسب وكار را در بستر فضای مجازی تعریف كرد و اظهار داشت: با رفتن فعالیت ها به فضای الكترونیك خود به خود خیلی از مجوزها حذف شده و فضای كسب و كار بهبود پیدا می كند.
وزیر اقتصاد با بیان این كه IT ظرفیت های شغلی زیادی را در جامعه فارغ التحصیلان ایجاد می كند، اضافه كرد: در اقتصاد هوشمند هزینه مبادله كاهش پیدا و همین طور شفافیت نیز افزایش می یابد كه همین مساله موجب تقویت بنگاه های كوچك و متوسط خواهد شد.
دژپسند جایگاه ۱۲۸ ایران در فضای جهانی كسب و كار را به معنای اولویت ۱۲۸ سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در ایران توصیف كرد.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، مراسم رونمایی از نقشه راه عملیاتی كسب و كار و صدور یكپارچه مجوزهای صنفی در حالی در وزارت اقتصاد انجام شد كه وزرای كشور، صنعت، ارتباطات و سخنگوی دولت كه اعلام شده بود مقرر است در این مراسم شركت نمایند غایب بودند.
منبع:

1398/04/09
01:19:48
5.0 / 5
4071
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی