بازار داده های زیستی با كسب و كارهای نو می گیرد

بازار داده های زیستی با كسب و كارهای نو می گیرد به گزارش مبل زیبا رئیس مركز راهبردی فناوری های همگرای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این كه كسب وكارهای حوزه داده های زیستی به سرعت در دنیا در حال گسترش است، اظهار داشت: در این عرصه مركز راهبردی فناوری های همگرا هم توسعه كسب و كارهای این حوزه را در دستور كار خود قرار داده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، علی محمد سلطانی، رئیس مركز راهبردی فناوری های همگرای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه نسل جدید توالی یابی (NGS)، به مجموعه فناوری هایی اطلاق می شود كه می توانند حجم زیادی از دی ان ای را در مدت زمانی كوتاه و با هزینه كم توالی یابی كنند، درباره اقدامات این مركز در این عرصه، اظهار نمود: تنظیم گری دولت و توسعه خدمات توسط كسب وكارهای جدید، مهمترین راهبردی است كه برای این حوزه می توان در نظر گرفت. البته تهیه پیش نویس مصوبه دولت برای تنظیم گری و توسعه كسب وكارها یكی از اقدامات انجام شده این مركز در این حوزه می باشد.
ایشان در ادامه به اقدامات دیگر مركز راهبردی فناوری های همگرای معاونت علمی در حوزه نسل جدید توالی یابی اشاره نمود و اظهار داشت: شناسایی كسب وكارهای حول نسل جدید توالی یابی، بررسی شرایط پشتیبانی از كسب و كارهای داده های زیستی، مطالعه بازار این حوزه در دنیا، مطالعه و امكان سنجی تولید كیت ها و مواد مصرفی این حوزه در كشور هم برخی دیگر از اقدامات انجام شده است. تمام این اقدامات برای توسعه فعالیت ها و گسترش آن در كشور صورت گرفته است.
سلطانی با اشاره به اینكه فعالیت های این حوزه در سه بخش اصلی زنجیره ارزش NGS یعنی تولید داده، پایگاه داده و تحلیل داده انجام شد، اظهار داشت: البته امسال هم در همین سه بخش فعالیت ها پیگیری می شود. علاوه بر آن همكاری ها جهت راه اندازی پایگاه ملی داده های زیستی هم در حال انجام می باشد تا بزودی این اتفاق رخ دهد. البته توسعه كسب وكارهای این حوزه با سرعت در حال پیگیری است و همینطور تولید كیت ها و مواد مصرفی از اهدافی است كه دنبال می شود.1398/06/24
16:07:34
5.0 / 5
4103
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی