یك تولیدكننده پوشاك مدارس مطرح كرد:

سود مدارس از فروش لباس مدرسه ۴ برابر تولیدكنندگان است!

سود مدارس از فروش لباس مدرسه ۴ برابر تولیدكنندگان است! به گزارش مبل زیبا عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران با اشاره به حداكثر قیمت های انواع روپوش مدارس، اظهار داشت: سود مدارس از فروش لباس مدرسه 4 برابر تولیدكنندگان است.


اكرم عیوض خانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه بازار پوشاك مدارس از لحاظ مالی بازار مطمئنی است، اظهار نمود: همین مسئله موجب می شود بعضی از افرادی كه تولیدكننده نیستند نیز، وارد بازار پوشاك مدرسه شوند.
به گفته وی، واسطه ها در بازار روپوش مدرسه، معمولا خودرا تولیدكننده معرفی می كنند؛ همین طور با عنایت به اینكه واسطه ها نمی توانند پاسخگوی سفارش های مجدد مدارس برای ثبت اسامی طی سال باشند و در مواردی از تامین روپوش در سایزهای غیرمعمول سربازمی زنند، مدارس از همكاری با آنها استقبال نمی كنند.
این تولیدكننده پوشاك مدارس همین طور اظهار نمود: برخی از واسطه ها با استفاده از نام تولیدكنندگان و تصاویر كارهای آنها با مدارس قرارداد می بندند و پس از تولیدكنندگان می خواهند كه كار آنها را انجام دهند. بدین سبب در خیلی از موارد مدارس نمی دانند كه با واسطه ها كار می كنند.
عیوض خانی با اشاره به اینكه مبلغ دریافتی از طرف واسطه ها بستگی به جنس و نوع كار دارد، حداقل این مبلغ را ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان عنوان نمود و اظهار داشت: دلال ها معمولا متناسب با موقعیت محله ها، قیمت های خودرا تغییر می دهند اما تولیدكنندگان شركتی سود و قیمت مشخصی دارند.

لباس یك میلیون تومانی در بازار پوشاك مدرسه
وی با اشاره به اینكه مدارس از فروش روپوش به دانش آموزان چهار برابر تولیدكنندگان سود می برند، اظهار نمود: در مواردی حتی شاهد بودیم كه مدارس لباس ها را دو برابر قیمتی كه از تولیدكننده خریدند، به دانش آموزان فروختند. بتازگی یكی از والدین از روی لوگوی لباس با یكی از تولیدكنندگان تماس گرفته بود و درخواست لباس دست دوم داشت. حتی یكی از مدارس بتازگی به یكی از همكاران ما گفته بود كه هر دست لباس را به قیمت یك میلیون تومان به دانش آموزان فروخته است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران درباره مسئولیت نظارت بر فروش روپوش از طرف مدارس، اشاره كرد: امسال آموزش و پرورش ستادی تشكیل داده بود و از مدارس خواسته بود كه قراردادهای خودرا در سایت آپلود كنند كه به دنبال آن برخی مدارس از تولیدكنندگان درخواست قرارداد صوری مجدد داشتند تا قیمت های بالاتری را در آنها درج كنند. با این وجود معین نمی باشد كه این كارگروه تا چه حد می تواند مدارس غیرانتفاعی را نیز كنترل كند.

افزایش ۱۵ درصدی قیمت روپوش مدارس
عیوض خانی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی قیمت مواد اولیه تولید پوشاك در اردیبهشت ماه سال قبل از افزایش ۱۵ درصدی قیمت روپوش مدارس نسبت به سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: حداكثر قیمت مانتو و شلوار مدارس در مقطع دبستان ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و در مقطع راهنمایی و دبیرستان ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است.
همچنین بگفته وی حداكثر قیمت لباس های لوكس سه تكه (سارافن، بلیز و شلوار) دخترانه و پسرانه كه عموما در مقطع دبستان استفاده می شود، ۲۱۰ تا ۲۷۰ هزار تومان است.1398/07/13
15:01:39
5.0 / 5
4315
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی