مجید فراهانی مطرح كرد:

امیدواریم تهران از منظر مناسب سازی برای معلولین سرآمد شود

امیدواریم تهران از منظر مناسب سازی برای معلولین سرآمد شود به گزارش مبل زیبا رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اظهار داشت: امیدوارم روزی برسد كه شهر تهران به مراتبی برسد كه در بین شهرهای جهان جز شهرهای مناسب سازی شده در دنیا باشد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، مراسم بهره برداری از پروژه های مناسب سازی شده ویژه افراد كم توان و معلول روز گذشته در سرای محله بهمنیار منطقه ۱۹ با حضور مجید فراهانی؛ رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران، زهرا نژاد بهرام، عضو كمیسیون معماری و شهرسازی و علی توكلی شهردار منطقه ۱۹ برگزار گردید.
مجید فراهانی رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ضمن سخنرانی در این مراسم كه به مناسبت روز جهانی معلولان برگزار شده بود اظهار داشت: علاوه بر روز جهانی معلولان امروز روز داوطلب برای توسعه اقتصادی و اجتماعی كشورها است این در شرایطی است كه در دنیا بیشتر از یك میلیارد داوطلب برای فعالیتهای داوطلبانه كار می كنند.
وی اضافه كرد: مهمترین كاری كه می توانیم جز فعالیت های داوطلبانه بشماریم كوشش برای معلولان است كه به نوبه خودم از زحمات همه عزیزان تشكر می كنم.
فراهانی با اشاره به طرح یك فوریتی كه در صحن شورا عنوان شد عنوان كرد: بحث مناسب سازی بعنوان طرح یك فوریتی در شورا به امضا رسید و امیدواریم این مساله بعنوان یكی از موفقیت ها و به اصطلاح برندهای شورای پنجم باشد تا شورای پنجم و مدیریت شهری افتخار داشته باشد تا شهر تهران را از یك معضل تاریخی كه مناسب سازی رها كند.
رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران خاطرنشان شد: شهر تهران علیرغم تلاش هایی كه انجام شده هنوز برای معلولان مناسب نمی باشد و بیشتر از ۱۰۰ هزار معلول شهر تهران هنوز نمی توانند به راحتی در تهران تردد و زندگی كنند.
اوخاطرنشان شد: چند سال قبل برای امر مدیریت پروژه به یكی از كشورهای دنیا سفر كردم در آنجا تعداد زیادی معلول را در خیابان دیدم و برایم عجیب بود این شهر چرا اینقدر معلول دارد. احساس می شد كه معلولین در این شهر دوست دارند زندگی كنند اما در آنجا توضیح دادند كه معلولین به اینجا مهاجرت نكرده اند و تعداد معلولین زیاد نیست بلكه تمام فضاهای شهری مناسب سازی شده است اگر در شهری معلولین را نمی بینید به علت آن است كه معلولین نمی توانند در شهر تردد بكنند.
عضو شورای شهر تهران افزود: اگر در شهر در خیابان ها تعداد كمی معلول می بینیم به این علت است كه هنوز تهران آمادگی حضور معلولین را ندارد. كارهای خوبی انجام شده است این تلاش هم در منطقه ۱۹ صورت گرفته است. این منطقه در حوزه مناسب سازی در رتبه دوم قرار دارد و امیدوارم با تلاش هایی كه انجام شده است به رتبه اول ارتقا پیدا كند ازاین رو بحث جنوب شهر حائز اهمیت می باشد.
فراهانی اظهار داشت: مناطق برخوردار شهر تهران بیشترین بودجه عمرانی و بیشترین درآمد را دارند به راحتی می توانند در پروژه ها هزینه كنند ازاین رو مهم ترین پروژه های زیربنایی شهر تهران در مناطق شمالی راه اندازی شده است گرچه تلاشهایی انجام داده ایم كه این بودجه متوازن شود تا مناطق كم برخوردار بتوانند از این استثمار تاریخی كه به آنها تحمیل شده است رها شود و فاصله شمال تا جنوب كشور درحوزه بودجه التیام پیدا كند اما همچنان این فاصله وجود دارد. ازاین رو فعالیتهایی كه در بعضی مناطق مانند منطقه ۱۹ انجام می شود ارزشمندتر از فعالیتهایی است كه در مناطق شمال تهران انجام می شود.
او در ادامه با اشاره به افزایش سن در كشور اظهار داشت: نیاز داریم تا همه معابر را برای پیرسالان تسطیح شود امیدوارم روزی برسد كه شهر تهران در حوزه جهانی به مراتبی برسد كه در بین شهرهای جهان و رده های بالا جز شهرهای مناسب سازی شده در دنیا باشد.

1398/09/14
21:20:46
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , توسعه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی