تبدیل دومین الماس بزرگ جهان به جواهرات لاكچری

تبدیل دومین الماس بزرگ جهان به جواهرات لاكچری مبل زیبا: دومین الماس بزرگ تاریخ به وزن 1758 قیراط، برش و صیقل داده شده و به جواهرات برند لوییس ویتون تبدیل می شود.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، شركت لوكارا دایاموند كه سال میلادی گذشته الماس Sewelo را در معدنش در بوتسوانا كشف كرد، با برند لوكس لوییس ویتون و شركت الماس HB قراردادی منعقد كرده است. با این وجود هنوز ارزش الماسهایی كه صیقل داده خواهند شد معین نمی باشد برای اینكه شركت لوكارا قبل از این اعلام نموده بود كه الماس ۱۷۵۸ قیراطی، الماسی نیست كه بتوان از آن سنگهای قیمتی استاندارد جواهرات به دست آورد.

قرار است ۵۰ درصد از الماسهای صیقل یافته از سنگ Sewelo كه به زبان بوتسوانایی به مدلول "كشف نادر" است، متعلق به لوكارا باشد.

لوییس ویتون از زمان گشایش یك فروشگاه در محله معروف "پلس وندوم" پاریس و همكاری با فرانسسكا آمفی تاتروف، طراح جواهرات، وارد عرضه جواهرات ظریف شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لوكارا در سال ۲۰۱۵ الماس "لسدی لا رونا" به وزن ۱۱۰۹ قیراط را كشف كرد كه در آن زمان دومین الماس بزرگ كشف شده در جهان شناخته شد و به قیمت ۵۳ میلیون دلار به فروش رسید. در معدن این شركت در بوتسوانا یك الماس ۸۱۳ قیراطی هم كشف شد كه ۶۳ میلیون دلار ارزش داشت. دو سنگ مذكور از نوع ارزشمندتری بودند.

بزرگترین الماس كشف شده در جهان الماس كولینان به وزن ۳۱۰۶ قیراط است كه در سال ۱۹۰۵ نزدیك پرتوریا در آفریقای جنوبی كشف شد و به چندین قطعه تبدیل شد كه بزرگترین قطعات آن به اسامی ستاره بزرگ آفریقا و ستاره آفریقا در جواهرات سلطنتی انگلیس بكار رفتند.

منبع:

1398/10/27
12:23:29
5.0 / 5
4467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی