چرا گوشت ارزان نشد؟!

چرا گوشت ارزان نشد؟! مبل زیبا: در صورتیكه دامداران از ارزان نشدن قیمت گوشت متناسب با كاهش قیمت ۴۰ درصدی قیمت دام گلایه می كنند، سازمان حمایت آمار دیگری از تغییرات قیمت ها عرضه كرده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، اوایل دیماه سعید سلطانی - مدیرعامل اتحادیه دامداران كشور - اظهار داشت كه گوشت نسبت به ابتدای سال در دام سنگین ۴۰ درصد ارزان تر و در دام سبك ۲۸ درصد ارزان تر از دامداران خریداری می شود، اما گوشتی كه از دست دامدار ارزان بیرون می آید، به دست مردم ارزان نمی رسد. این مورد سبب شده سود اصلی به جیب واسطه ها برود و چیزی عاید مصرف كننده و تولیدكننده نشود.
اما سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در پاسخ به پیگیری ایسنا درباره علت ارزان نشدن گوشت متناسب با قیمت دام به ایسنا اظهار داشت كه آمار عرضه شده از جانب دامداران دقیق نبوده است.
متن پاسخ سازمان حمایت در ادامه آمده است:
"بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه های قیمت این سازمان و شركت پشتیبانی امور دام در ماه های اخیر، قیمت دام زنده وگوشت قرمز روند نزولی داشته است، ولی هیچ یك از اطلاعات ثبت شده مذكور، كاهش 40 درصدی در بهای دام زنده را نشان نمی دهد. لذا، طبق اطلاعات فوق میانگین قیمت كشوری دام زنده سبك ( گوسفندی) در آذرماه نسبت به بیشترین میانگین قیمت 9 ماهه سالجاری ۱۰.۷ درصد و قیمت گوشت گوسفندی در این بازه زمانی حدود ۸ درصد كاهش داشته است. همینطور میانگین كشوری قیمت گوساله زنده در آذرماه به نسبت بیشترین قیمت این كالا در 9 ماهه سالجاری ۱۵.۷ درصد و در همین بازه زمانی میانگین كشوری قیمت گوشت گوساله هم با ۷.۶ درصد كاهش همراه بوده است.
شایان ذكر است منابع دریافت اطلاعات قیمتی و صحت ادعای مطرح شده به علت مشخص نبودن پایه های آمار استفاده شده در گزارش مورد تردید است و در صورت اعلام دقیق منابع ومصادیق موارد قابل بررسی خواهد بود."
منبع:

1398/10/27
15:44:02
5.0 / 5
4185
تگهای خبر: تولید , سازمان , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی