واكنش همتی به ادعای سوئیس و آمریكا در ایجاد سازوكار مالی و ارسال اقلام بشردوستانه به ایران

واكنش همتی به ادعای سوئیس و آمریكا در ایجاد سازوكار مالی و ارسال اقلام بشردوستانه به ایران به گزارش مبل زیبا رئیس كل بانك مركزی در واكنش به اعلام سوییس در خصوص ایجاد سازوكار مالی در ارسال اقلام بشردوستانه به ایران، اظهار داشت: داروی مبادله شده از محل منابع بانك مركزی در بانك سوئیسی بوده و اگر آمریكا دراین زمینه مدعی است باید مكانیزم بانكی برای انتقال و تامین منابع خرید كالاهای اساسی را فراهم آورد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، امروز(پنجشنبه، ۱۰ بهمن) سفارت سوئیس در تهران از اجرایی شدن سازوكار مالی برای ارسال اقلام انسان دوستانه به ایران آگاهی داد و اعلام نمود كه یك پرداخت اولیه بوسیله این سازوكار مالی به صورت آزمایشی انجام شده و مورد تأیید قرار گرفته است.
این در حالی است كه، عبدالناصر همتی - رئیس كل بانك مركزی- در واكنش به خبر را ه اندازی كانال مبادله دارو و كالاهای كشاورزی بوسیله سوییس، اظهار داشت كه داروی مبادله شده با پیگیری و درخواست سفارت دولت سوییس و در حد ۲/۵ میلیون دلار آن هم بوسیله منابع موجود بانك مركزی نزد یك بانك سویسی و بوسیله شركت های سویسی بوده است.
همتی با اشاره به كارشكنی مداوم آمریكایی ها در نقل و انتقال منابع برای مبادلات كالاهای اساسی و دارو، تاكید كرد: اگر آمریكایی ها واقعا مدعی همراهی برای تامین دارو و كالاهای كشاورزی هستند، باید مكانیزم بانكی برای انتقال و تامین منابع خرید كالاهای اساسی را فراهم سازند.
رئیس كل بانك مركزی صرف انجام مكانیزم فنی مبادله بدون امكان انتقال منابع را كافی ندانست و فراهم سازی مكانیزم انتقال منابع و تامین مالی آنرا معیار مهمی برای ارزیابی صحت ادعای آمریكایی ها اعلام نمود.
منبع:

1398/11/11
12:42:05
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: دلار , دولت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی