ستاری:

خودرو كامپیوتر متحرك شده است

خودرو كامپیوتر متحرك شده است به گزارش مبل زیبا معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: حركت به سمت تكنولوژی و تكنولوژی های جدید در عصری كه خودرو به كامپیوتر متحرك تبدیل می شود، ضروری است؛ در غیر اینصورت دیگران همچون تسلا و گوگل كه خودروساز هم نیستند، وارد این بازار شده و آنرا در اختیار می گیرند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در مراسم عقد تفاهم نامه ایران خودرو با شركت های دانش بنیان برای طراحی و تولید قطعات خودرو در محل گروه صنعتی ایران خودرو، اظهار نمود: صنایع كشور مرتب از افزایش عمق داخلی سازی قطعات و تجهیزات خود یاد می كنند، اما این اقدامات منجر به اشتغال زایی برای افراد تحصیل كرده نمی گردد. آوردن طراحی های خودرویی از خارج و كپی كاری، هرچند سبب اشتغال زایی می شود، اما بیشتر مربوط به كشورهایی است كه سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی خود انجام نداده باشند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اشاره كرد: باید طراحی ها، ماشین سازی ها و ساخت خطوط خودروسازی از خودمان باشد؛ اینكه تفكرات اصلی از دیگر كشورها بیاید، تنها مفهوم كارخانه داری است.
ستاری اشاره كرد: حركت صنعت خودرو به سمت دانش بنیان شدن سبب می شود در طول سال چندین پلت فرم و مدلهای مختلف خودرویی طراحی و تولید شود و اگر صنعت خودرو در این عرصه ها به درستی ورود كند، موتور محركه بسیاری دیگر از بخش ها خواهد بود. باید به سمت هوشمندسازی خودرو ها و خودرو های برقی حركت كرد، چونكه در غیر اینصورت دیگران كه بعضاً خودروساز هم نیستند، ورود كرده و بازار را در اختیار می گیرند؛ آن زمان دیگر صنعت خودروسازی ما نابود می شود. امروز شاهدیم شركت های تسلا و گوگل كه خودروساز نیستند، خودرو می سازند، «وقتی پلت فرم خودرو ها از خودمان نیست، زمانی كه تحریم نباشیم با فرانسوی ها كار كرده و زمانی كه تحریم می شویم، در نهایت با چینی ها كار می كنیم» كه این ضعف بزرگی است.
در اختتام این مراسم تفاهم نامه های همكاری فناورانه بین شركت های دانش بنیان و ساپكو به امضا رسید.
منبع:

1398/12/01
13:28:08
5.0 / 5
3813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی