برنج ایرانی تا 47 هزار تومان قیمت خورد

برنج ایرانی تا 47 هزار تومان قیمت خورد گزارش های رسمی نشان داده است که قیمت برنج ایرانی در بازار تا بیشتر از ۴۷ هزار تومان هم رسیده و قیمت برنج خارجی هم پا به پای آن درحال حرکت است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، حدود دو سالی می شود که دیگر برنج وارداتی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت نمی کند و واردات آن با ارز سامانه نیما انجام می شود، از آن زمان به بعد و با عنایت به حجم واردات قیمت برنج خارجی هم رو به افزایش رفت و از حدود ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان به مرز قیمتی رسیده که حالا چندان با برنج ایرانی تفاوت قیمتی ندارد.


برنج ایرانی ۴۴ درصد گران گردید
بررسی قیمت برنج برپایه آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نشان داده است که هر کیلو برنج درجه یک ایرانی در اردیبهشت ماه سال جاری به صورت متوسط حدود ۳۶ هزار تومان فروش رفته در حالیکه حداقل قیمت ۳۰ هزار و حداکثر آن تا ۴۷ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است.

برنج ایرانی در اردیبهشت ماه سال گذشته هر کیلو ۲۵ هزار تومان و در فروردین سال جاری با افزایش ۱۰ هزار تومانی به صورت متوسط تا ۳۵ هزار تومان قیمت خورده است، این تغییر نشان داده است نسبت به ماه قبل ۱.۹ و در مقایسه با سال گذشته ۴۴.۴ درصد افزایش قیمت دارد.


افزایش قیمت برنج خارجی از ۱۲ به ۲۰ و حتی ۳۰ هزار تومان

در ارتباط با وضعیت برنج وارداتی در اردیبهشت سال گذشته هر کیلو حدود ۱۲ هزار تومان بوده که در فروردین سال جاری با افزایش دو برابری به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. در ماه قبل قیمت برنج خارجی به صورت متوسط ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان بوده ولی حداقل ۲۳ و حداکثر ۳۰ هزار تومان هم برای آن در معاملات ثبت شده است.

بر این اساس، برنج خارجی در اردیبهشت سال جاری نسبت به ماه قبل ۰.۶ و در مقایسه با سال گذشته ۱۰۶ درصد گران شده است.

دپوی ۴۳ هزار تنی در گمرک و بنادر

اما بررسی آخرین وضعیت واردات برنج در آمار گمرک ایران از این حکایت دارد که پارسال ۹۳۶ هزار و ۸۰۹ تن برنج به ارزش ۸۶۸ میلیون و ۵۳۳ هزار دلار واردات انجام شده است.

در فروردین سال جاری هم میزان واردات برنج ۹۹ هزار تن به ارزش یک میلیون دلار بوده و هم اکنون حدود ۴۳ هزار تن برنج در بنادر دپو شده است.

منبع:

1400/03/16
16:04:16
0.0 / 5
104
تگهای خبر: بازار , دلار , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی